15:00
LEGANÉS - Po téměř měsíci hrál za Real Madrid a hned dal gól po nádherné akci a na další přihrál. Přesto byl James Rodríguez prvním mužem, kterého kouč Zinedine Zidane v zápase na hřišti Leganés vystřídal. Kolumbijský záložník to neunesl a poté, co mu Zidane nepodal ruku, bouchl zlostí do jednoho ze sedadel na lavičce.

James Rodríguez útrpným gestem vyjádřil, co si o svém střídání myslí. foto: Twitter

Barcelona porazila díky gólové smršti Sevillu, v čele ale zůstal Real Madrid

Už v 15. minutě se Rodríguez trefil po parádním sólu Marka Asensia a otevřel skóre utkání, což náležitě oslavil. Real pak vedl dokonce 3:0, ještě v prvním poločase však domácí snížili na 2:3.

Ve 48. minutě bílý balet uklidnil znovu Kolumbijec, který z přímého kopu položil míč na hlavu Álvara Moraty, který tak zkompletoval hattrick.

Přesto byl Rodríguez prvním mužem Realu, kterého Zidane v 72. minutě střídal, když se jej rozhodl nahradit Iskem.

Když uviděl na světelné tabulce v rukou čtvrtého rozhodčího svou desítku, nejdřív vůbec nechápal, hřiště se rozhodl opustit až tehdy, co jej utěšil spoluhráč Marcelo.

James Rodríguez z Realu Madrid.
Zinedine Zidane posílá na hřiště Jamese Rodrígueze

Zidane si toho všiml, a proto při střídání nepodal Kolumbijci ruku, jak bývá po střídání zvykem. I to vedlo k tomu, že Rodríguez zlostí bouchl do jedné ze sedaček na lavičce Realu.

„Chápu jeho reakci. Je normální, že chce každý hrát celých 90 minut. S Jamesem jsem nemluvil. Pro mě je důležité, že hrál velmi dobře a byl jsem s ním spokojený. Je pravda, že v poslední době tolik nehraje, ale maká na sobě,“ uvedl po zápase Zidane.

Podobný problém měla nedávno se Zidanem největší hvězda Realu Cristiano Ronaldo, který po nečekaném stáhnutí ze hřiště rovněž na lavičce ukázal Zidanemu svou nelibost.

Na rozdíl od Rodrígueze však hraje pravidelně. Proto se předpokládá, že Kolumbijec v létě Real opustí. O jeho služby už projevil zájem Manchester United, v hledáčku je i u Chelsea a Liverpoolu.