31. května 2010 18:30, aktualizováno  18:31 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

VIDEO: Církev zná svého šampiona. 'Matka Vykupitele' porazila 'Mučedníky' 1:0

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Tým, který se stal církevním fotbalovým mistrem světa. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tým, který se stal církevním fotbalovým mistrem světa. | foto: Reprofoto

VATIKÁN Zatímco fotbalový mistr světa bude znám až v červenci, věřící fanoušci už svého šampiona mají. Finále mezinárodního turnaje církevních hodnostářů ve Vatikánu vyhrál tým Redemptoris Mater (Matka Vykupitele), který porazil 1:0 celek North American Martyrs (Severoameričtí mučedníci).

Hráči Redemptoris Mater tak v repríze loňského finále obhájili titul a navázali na triumf z roku 2007, kdy se turnaj konal poprvé. Před dvěma lety se museli spokojit s druhým místem."Je to nepopsatelný pocit. Mám velkou radost, že nám bůh dal příležitost zahrát si ve finále," řekl agentuře AFP kapitán vítězného týmu a autor jediné branky Davide Tisato.

Americkému týmu nepomohla k vítězství ani podpora několika desítek fanoušků, z nichž mnozí byli převlečeni do obleků komiksových superhrdinů. Na tribuně byli k vidění Superman, Batman s Robinem, Spiderman, ale také Elvis Presley a George Bush.

VIDEO ZE ZÁPASU CÍRKEVNÍCH TÝMŮ:

Letošního Clerikus Cupu se zúčastnilo 373 církevních hodnostářů z 65 zemí. Turnaj má přísná pravidla, která se podřizují církevním tradicím. Například se nehraje v neděli, tvrdě se trestají jakékoliv nadávky nebo kritika rozhodčího a oba týmy se po zápasech společně modlí s fanoušky.

Navzdory tomu se právě skončený šampionát neobešel bez komplikací. Tým Gregorians a jeho příznivci se po prohraném čtvrtfinále s Redemptoris Mater odmítl na protest proti výkonu rozhodčího zúčastnit společné modlitby. Gregorians navíc dohrávali zápas bez vyloučeného hráče, který nakopl soupeře a dostal trest na čtyři zápasy.

ČTK, Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz