Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

11:15
PRAHA/LONDÝN - Tým, který sel v úvodu sezony hrůzu po celé Evropě, je v posledních týdnech spíše pro smích. Fotbalová Chelsea se potácí v krizi, kterou výmluvně dokumentovala situace z 8. minuty nedělního duelu 15. kola Premier League na půdě Newcastlu.

Petr Čech marně stíhá Carolla. foto: Reuters

St. James Park, domovský stánek fotbalistů Newcastlu United, zažil již hodně. V neděli odpoledne na něm pokračoval další díl seriálu "Jak Chelsea ke dnu míří".

Pamatujete? V září a říjnu nadělovala Chelsea svým sokům jeden debakl za druhým: West Bromwich opustěl Stamford Brigde s šestkou, stejně se (ne)vedlo doma i Wiganu, ve 4. kole pak dostal čtyřku ještě Blackpool. Jenže poté zásek... zatímco v prvních pěti zápasech vstřelili Drogba a spol. 21 branek v dalších deseti již pouze osm.

GÓL CAROLLA DO SÍTĚ CHELSEA:

Navíc Chelsea se nyní již nemůže spolehnout ani pevnou obranu, Čech v posledních třech duelech inkasoval celkem pětkrát ("Blues" naopak vstřelili pouze jeden gól). Na Stamford Bridge to prostě vře. Italský kouč Carlo Ancelotti si minulý týden postěžoval na malé kompetence v týmu, navíc přišel proti své vůli o asistenta Raye Wilkinse.

A nyní zpět do nedělního odpoledne. Běží 8. minuta duelu Newcastle-Chelsea, když domácí pokazí útok a stoper Alex na hranici vápna chce poslat míč zpět na gólmana Čecha, aby jej ten odkopnul do bezpečí. Jenže český gólman s tím vůbec nepočítal a tak dostal míč do protipohybu a vedle těla.

Toho využil útočník Andy Caroll a prázdnou branku nemohl minout - 1:0. Jeho devátá branka v sezoně byla asi jednou z nejsnažších v kariéře. Alex s Čechem si jen vyměnily vyčítavé pohledy a poté schovaly tváře do dlaní. Chelsea sice dokázala vyrovnat, s ohledem na sobotní triumfy Manchesteru United a Arsenalu to ale bylo k návratu na čelo ligy málo.

Abramovič a spol. tak mají o čem přemýšlet. A hlavně musí rychle konat. Jinak může rychle přijít ještě další a další pád...