19:14
LONDÝN/PRAHA - Fotbalisté Chelsea si ve 36. kole anglické Premier League smlsli na bezmocném Stoke City, které na domácí půdě rozstříleli 7:0. Hattrickem se blýsknul Kalou, dva góly vstřelil Lampard, po jednom pak Sturridge a Malouda. Gólman hostí Thomas Sörensen si při zákroku před druhým gólem zlomil podle informací klubu loketní kost pravé ruky.

Salomon Kalou střílí druhý gól. foto: Reuters

"Blues" se tak vrátili do čela ligy, kde mají se ziskem osmdesáti bodů dvě kola před koncem soutěže jednobodový náskok na druhý Manchester United. Nejtěžší prověrka na celek Petra Čecha čeká hned příští víkend, kdy svěřenci Carla Ancelottiho zavítají na horkou půdu Liverpoolu, v posledním kole pak přivítaji doma Wigan (United cestují do Sunderlandu, následně doma hostí Stoke).

CHELSEA 7:0 STOKE:

"Hrnčíři" nebyli v rámci 36. kola domácím na Stamford Brigde důstojným soupeřem od úvodního výkopu. Brankáře Petra Čecha neohrozili hosté za celý zápas ani jednou, zatímco na branku Stoke se valil jeden útok za druhým. Přetížená obrana hostů odolávala jen do 23. minuty - kdy Malouda přenesl hru na Drogbu, ten si efektivně zpracoval míč za tělem patičkou a jeho následný centr usměrnil do sítě Kalou.

Stejný hráč se prosadil také v 31. minutě kdy Sörensen neudržel míč po Lampardově střele a bylo to 2:0. Při snaze zabránit útočníkovi z Pobřeží Slonoviny ve vstřelení branky se dánská reprezentační jednička zranila a podle prvních zpráv má zlomenou loketní kost.

Thomas Sörensen.

Jeho náhradník Begovič si na míč sáhl poprvé ve 44. minutě, když ho lovil ze sítě po precizně zahrané penaltě Lamparda, kterou nařídil hlavní sudí za hloupý faul Hutha (bývalý obránce Chelsea) na Kaloua. Domácí nepřestali s ofenzivní smrští ani ve druhém poločase. V 69. minutě završil hattrick po sólu Kalou (do tohoto duelu se v letošní ligové sezoně trefil pouze jednou).

V závěru pak přidali další tři trefy bezmocnému soupeři postupně Lampard, Sturridge (premiérová trefa v dresu Chelsea) a Malouda. Stoke se stalo třetím týmem v letošní sezoně, které si odvezlo ze Stamford Bridge sedm branek, předtím dopadli stejně fotbalisté Aston Villy a Sunderlandu.

Tříbrankový střelec zápasu Chelsea - Stoke Salomon Kalou v objetí s Frankem Lampardem a Didierem Drogbou.

"Blues" vedou ligovou tabulku o bod před Manchesterem United a mají suverénně nejlepší skóre z celé ligy a pokud vstřelí v poslední dvou duelech alespoň pět branek překonají ligový rekord, který drží právě "Rudí ďáblové" ze sezony 1999/2000. Větší motivací do posledních dvou kol je ale pro Petra Čecha a spol. zisk třetího titulu za posledních šesti let a přerušení tříleté nadvlády týmu z Old Trafford.