11:15
pittsburgh - Hokejisté Pittsburghu ve středečním zápase porazili obhájce titulu v NHL ze St. Louis 3:0 a v domácí PPG Areně tak bodovali už podeváté v řadě. Výhra mohla být výrazně vyšší, to by však musel své tutové šance proměnit český útočník Dominik Simon.

Dominik Simon foto: Reuters

Washington vyhrál v Los Angeles a předskočil Pastrňákův Boston v čele soutěže

Pětadvacetiletý odchovanec Sparty si v prvním útoku Pittsburghu užívá spolupráce s Jevgenijem Malkinem a Jakem Guentzelem, se dostal po přihrávkách ruského centra do tří velkých šancí, ve všech případech však puk do branky nedopravil.

Když ve druhé třetině střílel z mezikruží, už mu vystřelily paže ke stropu haly na znamení radosti, jeho ránu však v pádu zblokoval kapitán Blues Colton Parayko.

Ve třetí třetině předčasně slavili i fanoušci Pittsburghu, když se k Simonovi odrazil puk, který po jeho další velké šanci vyrazil gólman Blues Jordan Binnington neuvěřitelným zákrokem betonem.

Před zívající brankou však puk až moc podebral a přehodil i horní tyč Binningtonovy brány.