David Pastrňák se lehce zastavit nenechá foto: ČTK

Prodlužovaný úterní zápas mezi Tampou a Columbusem, který se nakonec do historie NHL zapsal jako čtvrtý nejdelší, posunul úvodní partii mezi Bostonem a Carolinou na další hrací den. S nečekanou situací se nakonec lépe vypořádali hráči Bruins, kteří se ujali vedení v sérii po triumfu rovněž z prodloužení. Na výsledku 4:3 se proti Mrázkovi podíleli i útočníci Pastrňák 1+1, Krejčí 1+0 a Kaše 0+1.
  21:17

1. kolo play off NHL:

Východní konference (Toronto) - 1. zápas:

Boston - Carolina 4:3 v druhém prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Branky: 18. Pastrňák, 25. Coyle, 41. Krejčí (O. Kaše), 82. Bergeron (Pastrňák) - 14. Edmundson, 25. McGinn, 50. Fleury. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval 4 branky z 40 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Střely na branku: 40:28. Hráno bez diváků.

Skóre úvodního souboje Bostonu s Carolinou otevíral ve 14. minutě obránce Hurricanes Joel Edmundson, jenž byl na konci rychlé výměny přihrávek mezi útočníky elitní formace.

Střelecky aktivnější Bruins odpovídali v 18. minutě. Po vyhraném buly v útočném pásmu Brad Marchand od levého mantinelu našel na druhé straně volného Davida Pastrňáka a nejlepší střelec ze základní části se proti přemísťujícímu Petru Mrázkovi nemýlil - 1:1.

V 25. minutě byl Boston blízko vedoucí branky. Po přihrávce Davida Krejčího však střela Jakea DeBruska skončila na tyči. Smutnit ale Bruins nemuseli, když se jen o pár vteřin později prosadil po sporné situaci posuzované i videorozhodčím Charlie Coyle. Hráčům Caroliny na čele s Mrázkem se nelíbilo vyražení puku ukrytého na ledě pod lapačkou českého gólmana a také předcházející možná přihrávka rukou. Coyle následně zakončoval do zcela odkryté brány.

Gól však platil a navíc byli po trenérské výzvě Hurricanes potrestáni dvouminutovým trestem. Jejich zlobu ale jen o pár vteřin později uhasil Brock McGinn, jenž na modré čáře vystihl přihrávku Pastrňáka a ze samostatného úniku kličkou do bekhendu nedal Tuukkovi Raskovi šanci - 2:2. V 28. minutě vypracoval další velkou šanci Krejčí pro DeBruska, ten ale minul odkrytou bránu a o pár vteřin později Mrázka po zakončení Matta Grzelcyka zachránila branková konstrukce.

Aktivnějšímu Bostonu vyšel skvěle vstup do třetí třetiny. Po střele Ondřeje Kašeho se před Mrázkem dostal k puku Krejčí a rychlou kličkou svého krajana dokázal obhodit. Stav 3:2 však vydržel jen do 50. minuty, kdy srovnal nenápadným pokusem od modré obránce Haydn Fleury.

Skóre 3:3 následně přežilo úvodní prodloužení a až na startu druhého se ujala akce elitní formace Bostonu. Pastrňák tentokrát roli střelce vyměnil za tvůrce hry, když našel v ideální pozici Patrice Bergerona - 4:3. Mrázek, jenž držel šance Caroliny nad vodou, tak utkání zakončil s bilancí 36 zákroků proti 40 střelám.

Po druhém prodlužovaném zápase v Torontu za sebou se opět projeví domino efekt a opozdí se další plánované zápasy. Na úvodní buly si musí déle počkat Washington s Islanders a také Philadelphia s Montrealem.