1:59
PRAHA - Smolný zápas zažil ve středu večer v liverpoolském Goodison Parku český brankář Petr Čech. Svým dlouhým výkopem přihrál v zápase s Evertonem v rámci 26. kola anglické Premier League na gól Maloudovi a následně za stavu 1:1 chytil Sahovi penaltu. Tentýž hráč jej ale ve druhém poločase podruhé v zápase překonal a domácí zvítězili 2:1. Druhý liverpoolský celek prohrál v boji o 3. místo na půdě Arsenalu 0:1.

Čech chytá Sahovi pokutový kop. foto: Reprofoto

Mohl to být pro gólmana Petra Čecha skvělý večer. V 17. minutě jeho daleký výkop jemně prodloužil Drogba na Maloudu a ten zavěsil - 0:1. Za domácí sice ve 33. minutě vyrovnal po rohovém kopu Saha, jenže stejnému hráči v závěru první půle český reprezentační brankář skvěle chytil pokutový kop.

Hrdinou liverpoolské noci se nakonec ale stal přece jen francouzský střelec. V 75. minutě zaváhal před pokutovým územím Terry a Saha halfvolejem se štěstím překonal podruhé Čecha střelou, která těsně lízala špičky rukavic českého brankáře ve službách Chelsea. A protože vzápětí nepotvrdil svou excelentní formu Drogba a trefil jen břevno, domácí se mohli radovat z cenné výhry. Chelsea prohrála teprve počtvrté v sezoně.

VÍTĚZSTVÍ EVERTONU 2:1 NAD CHELSEA:

A nakonec si i udržela první místo v tabulce, jelikož body ztratil také Manchester United. Rooney a spol. jen remizovali ve Villa Parku 1:1, když oba góly vstřelil domácí stoper Cuellar. Ten své zásahy spravedlivě rozdělil za záda obou brankářů (v minulém zápase si dal v zápase s United Portsmouth dokonce vlastňáky tři).

V zápase o třetí místo si poradil Arsenal s Liverpoolem, když zvítězil 1:0. Na vítězství "Gunners" se podílel také Tomáš Rosický, který v 72. minutě posadil míč na hlavu Diabyho, jenž vsítil jediný gól zápasu. Arsenal odskočil "Reds" na osm bodů a naopak se přiblížil vedoucí dvojici Chelsea - Manchester United na šest, respektive pět bodů.

VÝSLEDKY + TABULKA PREMIER LEAGUE

Arsenal - Liverpool 1:0 (72. Diaby), Aston Villa - Manchester United 1:1 (19. Cuellar - 23. vlastní Collins), West Ham United - Birmingham 2:0 (45.+2 Diamanti, 67. Cole), Wolverhampton - Tottenham 1:0 (27. Jones), Blackburn - Hull 1:0 (16. vlastní Myhill), Everton - Chelsea 2:1 (33. a 75. Saha - 17. Malouda).