4. listopadu 2009 11:52 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Chris Osgood v akci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chris Osgood v akci. | foto: ČTK

PRAHA Přezdívkou "Čaroděj" se v Česku pyšní fotbalový gólman Slavie Martin Vaniak. Po dnešku by si ji zasloužil jiný brankářský veterán - strážce svatyně hokejového Detroitu Chris Osgood. Útočníkům Bostonu v čele s Davidem Krejčím a Marco Sturmem se bude o Osgoodu ještě dlouho zdát.

Šestatřicetiletý Kanaďan již dlouhé roky rozděluje zámořskou NHL. Někteří o něm tvrdí, že je přeceňovaný, jiní opak a poukazují na jeho týmové úspěchy. A jeho zastánci mají po dnešku další argumenty.

Detroitu i Bostonu se na úvod nového ročníku NHL příliš nedaří, nezáří ani obě brankářské jedničky Osgood s Thomasem. Ve vzájemném souboji se tak čekalo, který z aspirantů na Stanley Cup se chytí. Povedlo se to hostům z Hockeytownu. A největší zásluhu na výhře 2:0 má právě Osgooda.

Ten v 10. minutě zápasu ještě za stavu 0:0 předvedl, že během společného působení v jednom týmu s Dominikem Haškem odkoukal od brankářské legendy některé z jeho kousků. V leže totiž natřikrát zneškodil šanci Sturma, ihned po dalším vhazování si na něm vylámal zuby také Bergeron, následně i Krejčí.

A tak rčení "nedáš, dostaneš" platilo také tentokrát. Dvě minuty poté hosté dvěma rychlými góly rozhodli o svém vítězstvi. A Osgood? Ten se stal první hvězdou zápasu. Zaslouženě. Přesvědčit se můžete sami...