13:35
Kiel - Fotbalisté Kielu v pátečním utkání druhé německé bundesligy zvítězili doma 2:1 nad Bochumí navzdory kurióznímu pokutovému kopu. Hosté dostali možnost zahrávat penaltu poté, co jeden z náhradníků Kielu za brankou vyšlápl do hřiště.

Záložník Michael Eberwein zachycuje míč jako náhradník ve hřišti. foto: Reprofoto

Záložník Michael Eberwein se společně se spoluhráči rozcvičoval za vlastní brankou, kde ve 37. minutě zachytil míč po nepřesné střele bochumského Silvéreho Ganvouly. Dostal se však při tom do hřiště a rozhodčí po konzultaci s videem nařídil kvůli porušení pravidel pokutový kop. Ten Ganvoula, jenž si penaltu „vybojoval“, proměnil a vyrovnal na 1:1.

Domácí ale v druhé půli vstřelili vítězný gól a Eberwein si mohl oddychnout. „On to pravidlo neznal. Myslím, že si ale ještě v této sezoně bude muset ledacos vyslechnout,“ řekl trenér Kielu Ole Werner.