18:30
BARCELONA - Nejsledovanější duel víkendu vítěze nepřinesl. Barcelona ve 14. kole španělské fotbalové ligy remizovala s Realem Madrid 1:1, o těsný náskok přišla až v poslední minutě, kdy hlavou vyrovnal kapitán hostí Sergio Ramos. Barca vedla díky Luisi Suárezovi a k lepšímu výsledku jí chybělo lepší proměňování šancí.

Kapitán Realu Madrid Sergio Ramos zařídil remízu gólem v 90. minutě. foto: Reuters

Před hvězdným El Clásikem: Real válí, Barcelona je z formy

Fotbalisté na obou stranách se rozjížděli pozvolna a to pravé drama nastalo až v závěrečných minutách.

Real v devadesáté minutě po trochu křečovitém tlaku nakonec vyrovnal - Luka Modrič posadil svůj centr z volného kopu přesně na hlavu Sergia Ramose, jenž z malého vápna rozvlnil síť.

Domácí Barcelona nebyla daleko od toho, aby si chvíli poté vzala tři body zpět, Navasovo špatné vyběhnutí ale nepotrestala, jelikož Casemiro odhlavičkoval balon z brankové čáry.

A podobně to bylo s vícero příležitostmi Barcy. Katalánský klub nedokázal dotahovat slibné možnosti do konce.

Lionelu Messimu v 82. minutě chybělo pár centimetrů k tomu, aby podruhé rozjásal fanoušky na Camp Nou. I jeho útočný parťák Neymar zahodil obrovskou příležitost.

Výsledky 14. kolo:

Granada - FC Sevilla 2:1 (27. Pereira, 56. Lomban - 90.+4 Ben Yedder z pen.),
FC Barcelona - Real Madrid 1:1 (53. Suárez - 90. Ramos),
18:30 Leganés - Villarreal, 20:45 Atlético Madrid - Espaňol Barcelona.

Z trojice „MSN“ byl úspěšný jen Luis Suárez, který v 53. minutě po Neymarově centru z přímého kopu otevřel gólový účet utkání.

Nejlepší střelec španělské ligy Cristiano Ronaldo branku nedal, dostával se do dobrých pozic, ale na brankáře Barcelony vyzrát nedokázal.

El Clásico tak skončilo bez vítěze. Real Madrid natáhl neporazitelnost na 26 zápasů a na čele ligové tabulky má i nadále šestibodový náskok na druhou Barcelonu, která remizovala potřetí v řadě.