29. března 2010 16:48 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Australský ministr dopravy označil Hamiltona za blbce

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Hamilton se brání před fotografy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hamilton se brání před fotografy. | foto: ČTK

MELBOURNE Divoká jízda bývalého mistra světa Lewise Hamiltona v ulicích Melbourne notně pobouřila místního ministra dopravy Tima Pallase, jenž britského pilota formule jedna označil za blbce. Podle ministra jezdec McLarenu ohrožoval životy ostatních lidí.

Hamilton po pátečních trénincích při cestě z Albert Parku na silnici nechal svůj mercedes akcelerovat tak rychle, až kola kvílela, a policie jeho cestu záhy ukončila. Pětadvacetiletému jezdci zabavila luxusní vůz a Hamilton má být obviněn z nevhodného způsobu jízdy.

HAMILTON BOURAL V ULICÍCH MELBOURNE:

Vláda státu Victoria rozjela reklamní kampaň se sloganem "Nebuď za blbce", která má mladé lidi vést k bezpečné jízdě. "Je to opravdu velmi hloupý mladý muž. Klidně to řeknu, on je tu za blbce," odsoudil Hamiltonovo chování Pallas v rozhovoru pro rozhlas.

Hamilton se brání před fotografy.

Pallasovi se nelíbila ani reakce australského jezdce Marka Webbera, jenž kritizoval přísnější dopravní předpisy v této provincii. "Hodně se toho změnilo, co jsem tu nebyl. Abych byl upřímný, zase radši rychle odprejsknu," vyjádřil se Webber. "Tohle bylo od něj dost nezodpovědné. Nepředvedl ale takové chování jako Hamilton. Ten přímo ohrožoval lidské životy," řekl Pallas.

ČTK, Lidovky.cz