20:30
LIVERPOOL - Fotbalisté vedoucího Liverpoolu ve šlágru 20. kola anglické ligy doma deklasovali Arsenal 5:1. Hattrickem se na Anfieldu blýskl Roberto Firmino.

Roberto Firmino vstřelil hattrick a jeden z gólů byl opravdu unikátní. foto: ČTK/AP

Tým trenéra Jürgena Kloppa si po devátém vítězství za sebou vytvořil v čele tabulky devítibodový náskok na Tottenham, který překvapivě podlehl nováčkovi Wolverhamptonu 1:3 a zaváhal po sérii pěti výher.

Na druhé místo se může vrátit obhájce titulu Manchester City, pokud v neděli uspěje v Southamptonu.

Arsenal s brankářem Petrem Čechem na lavičce poslal do vedení v 11. minutě Ainsley Maitland-Niles, jehož před brankou ideálně našel Alex Iwobi. Liverpool inkasoval teprve osmý gól v ligové sezoně.

Domácí se ale rychle vzpamatovali a mezi 14. a 16. minutou otočil skóre Roberto Firmino. Brazilský útočník se nejprve prosadil po šťastném odrazu míče a poté zakončil krásnou individuální akci přes dva obránce.

Liverpool i dál dominoval. Po půlhodině hry Sadio Mané zblízka zužitkoval přihrávku Muhammada Salaha a egyptský kanonýr ještě v nastavení první půle proměnil penaltu, před kterou ho fauloval Sokratis Papastathopulos.

„Reds“ po změně ještě zvýraznili debakl. Sead Kolašinac v šestnáctce stáhl Dejana Lovrena, k pokutovému kopu se tentokrát postavil Firmino a zkompletoval hattrick.

Výsledky 20. kola:

Brighton - Everton 1:0 (59. Locadia)

Fulham - Huddersfield 1:0 (90.+1 Mitrovič)

Leicester - Cardiff 0:1 (90.+2 Camarasa)

Tottenham - Wolverhampton 1:3 (22. Kane - 72. Boly, 83. Jiménez, 87. Hélder Costa)

Watford - Newcastle 1:1 (82 Doucouré - 29. Rondón)

Liverpool - Arsenal 5:1 (14., 16. a 65. z pen. Firmino, 32. Mané, 45.+2 Salah - 11. Maitland-Niles)

Arsenal nedokázal porazit soupeře poosmé za sebou a v tabulce zůstal pátý. Liverpool udělal další krok k prvnímu mistrovskému titulu od roku 1990.

Tottenham začal ve Wembley výborně a ve 22. minutě ho poslal do vedení kapitán Harry Kane povedenou ranou k tyči. Londýnský tým ale další šance neproměnil a v závěrečných 18 minutách druhého poločasu dobře rozjetý zápas ztratil.

Nejprve vyrovnal Willy Boly hlavičkou po rohu, chvíli po něm otočil skóre Raúl Jiménez umístěnou střelou a tři minuty před koncem zvýšil Hélder Costa po rychlém brejku. Svěřenci Mauricia Pochettina v Premier League prohráli s nováčkem poprvé po 39 zápasech.

Fulham v záchranářském souboji zdolal poslední Huddersfield 1:0 brankou Aleksandara Mitroviče z nastaveného času a poskočil na 18. místo.

Další nováček Cardiff si připsal premiérové venkovní vítězství v sezoně, když trefou Victora Camarasy z nastavení porazil Leicester 1:0. „Lišky“ nenavázaly na předchozí výhry nad Chelsea a Manchesterem City.