Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

22:42
PRAHA - Góly jsou kořením fotbalu. Pořádně chutné menu dnes fanouškům připravili fotbalisté v odvetných zápasech osmifinále Ligy mistrů. V Londýně rozstřílel Arsenal neškodné Porto 5:0, když se hattrickem blýsknul Bendtner, ve Florencii sice domácí FC porazilo Bayern 3:2, díky výsledku 2:1 z domácího prostředí se z postupu radovali hosté z Bavorska.

Tomáš Rosický. foto: Reuters

Návštěvy chladné Anglie = debakly portugalského celku FC Porto. Fotbalisté vítěze Ligy mistrů z roku 2004 rozhodně znají příjemnější destinace, než je ostrovní země. A potvrdilo se také tentokrát. Zásluhou nepřesného sudího - VÍCE ZDE! si přivezli do Londýna náskok 2:1 z prvního zápasu, o ten ale již po devíti minutách přišli.

Poprvé (a ne naposledy) se v zápase trefil dánský kanonýr Nicklas Bendtner, když dorážkou překonal Héltona. V pětadvacáté minutě bylo s hosty ještě hůře - míč putoval opět po ose Nasri-Aršavin-Bendtner a bylo to 2:0. Hosté v ten okamžik museli alespoň pro vynucení si prodloužení dát jeden gól.

ARSENAL 5:0 FC PORTO - POSLEDNÍ BRANKA ZÁPASU:

O ten se mocně snažili na začátku druhé půle. Tu ale rázně utnul v 63. minutě Nasri. Francouzský štírek vyškolil u postranní čáry hned tři hráče Porta a prudkou střelou pravačkou si vychutnal i brankáře Héltona. Jeho branka zlomila odpor hostí definitivně, tři minuty po něm se trefil ještě Eboué, který chvíli předtím nahradil Tomáše Rosického.

Gól Samira Nasriho

Utkání se poté již jen dohrávalo, v nastavení byl stažen Fucilem pronikající Walcott a Bendtner završil svůj první hattrick v Lize mistrů a zároveň stanovil nelichotivý rekord pro portugalský celek. Pro hosty to byla nejvyšší porážka v historii Ligy mistrů (ten předešlý byl 0:4 a v září roku 2008 tímto výsledkem prohrálo Porto na stejném hřišti se stejným soupeřem).

Bayern opět podrželo duo R+R
Bayern = Ribéry + Robben. Pokud tito dva fotbalisté jsou zdraví a mohou řádit každý na jednom kraji zálohy bavorského velkoklubu, je tým kouče Louise van Gaala téměř neporazitelný. Jak je dvojice R+R pro Bayern důležitá se potvrdilo také ve Florencii.

FIORENTINA 3:2 BAYERN MNICHOV:

Domácí sice srdnatě před vyprodaným kotlem stadionu Artemia Franchiho bojovala o historický postup do čtvrtfinále Ligy mistrů, právě Ribéry s Robbenem jejich sen zničili. Fiorentina vstřelila během hodiny hry tři branky, dva góly si ale na svůj účet připsal také Bayern - první připravil pro Van Bommela Ribéry, druhé vstřelil Robben.

Do konce zápasu se již skóre nezměnilo a díky výsledku 2:1 z prvního zápasu a vyššímu počtu gólů vstřelených na hřišti soupeře se z postupu mohli radovat fotbalisté vedoucího celku německé ligy.

ODVETNÉ VÝSLEDKY OSMIFINÁLE LIGY MISTRŮ

Fiorentina - Bayern Mnichov 3:2 (1:0)
Branky: 54. a 64. Jovetič, 28. Vargas - 60. Van Bommel, 65. Robben.
Rozhodčí: De Bleeckere - Hermans, Vromans (Bel.). Diváci: 42.000. První zápas 1:2, postoupil Bayern Mnichov.

Arsenal - FC Porto 5:0 (2:0)
Branky: 10., 25. a 90.+1 z pen. Bendtner, 63. Nasri, 66. Eboué.
Rozhodčí: Undiano Mallenco - Ibaňéz, Jimenéz (Šp.). Diváci: 60.000. První zápas 1:2, postoupil Arsenal.