9. listopadu 2009 14:49 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

VIDEO: Adriano se vymanil z temných sil a vládne brazilské lize

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Adriano se opět může usmívat. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Adriano se opět může usmívat. | foto: Reuters

RIO DE JANEIRO Už to vypadalo, že je s jeho kariérou konec. Adriano Leite Ribeiro, sedmadvacetiletý fotbalový bohém, utápěl poslední rok v Interu Milán svůj talent v alkoholu a na diskotékách. Následně se vyvázal ze smlouvy a začal oprašovat svou kariéru doma v Brazílii. A po počátečních problémech se zdá, že úspěšně.

Bývalá hvězda Interu Milán a Parmy - sedmadvacetiletý útočník Adriano - v nedělním utkání zpečetila hlavičkou osm minut před koncem vítězství Flamenga 3:1 na hřišti Atlétika Mineiro a zaznamenala osmnáctý gól v sezoně. Díky tomu se Adriano dělí o první místo v tabulce střelců s Diegem Tardellim právě z Atlétika.

Adriano, o kterém se tvrdí, že má jednu z nejlepších levaček na světě, přišel do Flamenga v dubnu poté, co ukončil smlouvu s Interem. V Itálii začala jeho hvězdně započatá kariéra kvůli problémům s alkoholem uvadat a útočník dokonce zvažoval, že s fotbalem skončí. Nedávno však prohlásil, že všechny problémy s depresemi a pitím překonal a je připraven hrát znovu v některé z elitních evropských soutěží.

ADRIANŮV GÓL PROTI MINEIRU:

Flamengo se díky němu drží na třetím místě o dva body za Sao Paulem a bojuje o titul. Další povadlá hvězda Ronaldo v neděli přispěla k vítězství Corinthians 2:0 nad Santo Andre. Trojnásobný nejlepší fotbalista světa navázal na předchozí duel, v němž skóroval dvakrát.Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky