9. listopadu 2009 14:49 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

VIDEO: Adriano se vymanil z temných sil a vládne brazilské lize

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Adriano se opět může usmívat. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Adriano se opět může usmívat. | foto: Reuters

RIO DE JANEIRO Už to vypadalo, že je s jeho kariérou konec. Adriano Leite Ribeiro, sedmadvacetiletý fotbalový bohém, utápěl poslední rok v Interu Milán svůj talent v alkoholu a na diskotékách. Následně se vyvázal ze smlouvy a začal oprašovat svou kariéru doma v Brazílii. A po počátečních problémech se zdá, že úspěšně.

Bývalá hvězda Interu Milán a Parmy - sedmadvacetiletý útočník Adriano - v nedělním utkání zpečetila hlavičkou osm minut před koncem vítězství Flamenga 3:1 na hřišti Atlétika Mineiro a zaznamenala osmnáctý gól v sezoně. Díky tomu se Adriano dělí o první místo v tabulce střelců s Diegem Tardellim právě z Atlétika.

Adriano, o kterém se tvrdí, že má jednu z nejlepších levaček na světě, přišel do Flamenga v dubnu poté, co ukončil smlouvu s Interem. V Itálii začala jeho hvězdně započatá kariéra kvůli problémům s alkoholem uvadat a útočník dokonce zvažoval, že s fotbalem skončí. Nedávno však prohlásil, že všechny problémy s depresemi a pitím překonal a je připraven hrát znovu v některé z elitních evropských soutěží.

ADRIANŮV GÓL PROTI MINEIRU:

Flamengo se díky němu drží na třetím místě o dva body za Sao Paulem a bojuje o titul. Další povadlá hvězda Ronaldo v neděli přispěla k vítězství Corinthians 2:0 nad Santo Andre. Trojnásobný nejlepší fotbalista světa navázal na předchozí duel, v němž skóroval dvakrát.Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky


Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.