26. dubna 2010 12:31 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: 600kilový kůň spadl jezdci na hlavu, ten jako zázrakem přežil

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Oliver Townend se svým koněm Ashdale Cruise Master . | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oliver Townend se svým koněm Ashdale Cruise Master . | foto: ČTK

PRAHA/KENTUCKY Neuvěřitelná situace se šťastným koncem se udála na tradičním závodech Rolex Kentucky v Americe. Na britského jezdce Olivera Townenda spadl po pádu na jedné z překážek jeho kůň Ashdale Cruise Master. Sedmadvacetiletý jezdec jako zázrakem hrůzný pád přežil.

Slavné závody v Kentucky se skládají z drezury, parkuru a následného crossu v přírodě a ve Spojených státech se těší velké oblibě. Při letošním ročníku byli diváci svědky bohužel také jednoho nepříjemného momentu.

Britský závodník Oliver Townend nezvládl během závěrečného crossu mladého koně Ashdale Cruise Mastera na začátku kombinovaného skoku, jenž se skládal ze tří obrovských schodů, které se musely projít směrem dolů. Spadl z koně a hlavou spadl na poslední schod.

TOWNEND SE SVÝM KONĚM:

Už tato situace vypadala nebezpečně. Vše navíc ještě znásobil fakt, že na bezmocného jezdce následně spadl i jeho více jak půltunový kůň. Přímo na jeho hlavu.

"Oliver neudržel stabilitu a letěl k zemi. Když na něj pak kůň spadl, vypadalo to děsivě," popsal situaci jezdcův kolega William FoxPitt. "Naštěstí nebyl ani v bezvědomí. Smrti unikl o vlásek," oddechl si. Townend byl po ošetření dopraven okamžitě letecky do nemocnice.

Z celého hrozivě vyhlížejícího pádu vyvázl jen s pohmožděninami...Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky