Vhodný centr pro Jágra? Giroux se osvědčil

13:42
PHILADELPHIA/PRAHA - Dlouhé tři roky čekal Jaromír Jágr na 1600. bod v NHL. Hrál totiž ruskou KHL. Po odmlce se ale do kanadsko-americké soutěže vrátil v noci ze čtvrtka na pátek. A čekání ukončil. Asistenci mu zařídil jeho spoluhráč Giroux, který individuální akcí vyrovnal s Bostonem na 1:1. Flyers nakonec vyhráli díky trefě Jakuba Voráčka.

Boston - Philadelphia foto: Reuters

Velký milník, 1600 bod v NHL, zařídil Jaromíru Jágrovi talentovaný Claude Giroux. Český útočník mu puk předal ve středním pásmu, Giroux se prosmýkl kolem Cháry a rychlou forhendovou kličkou překonal Thomase. "Předváděl skvělý hokej," pochválil pro Sporting News Jágr spoluhráče.

I talentovaný centr, který v minulé sezoně nasázel pětadvacet branek, je se souhrou s kladenským odchovancem spokojený. "Chce vyhrávat, chce, aby se každý zlepšoval," řekl Giroux. "Ale není tak temperamentní, jak se zdá. Před sezonou jsem vůbec netušil, co od něj mám očekávat. Ale on za tři týdny mi pomohl se řadou věcí."

Jágr i bránil

Další spolupráce Jágra a Girouxe zvedla diváky ze sedadel v 15. minutě. Jágr se v rohu dostal k odraženému puku, který ihned posunul za bránu a najel si před Thomase. Giroux mu puk z první vrátil, ale křídelní útočník branku Bruins netrefil.

Boston utkání začal hodně aktivně a Flyers se dlouho nemohli vymanit ze sevření. Museli bránit a jen odpalovat puky do středního pásma, aby alespoň na chvíli přerušili tlak domácích a mohli vystřídat. V obranné fázi se ale realizoval i Jágr. Při rychlém protiútoku z čtvrté minuty pomohl defenzivě, když se bleskově vrátil před Bryzgalova a v dobré šanci odzbrojil Slováka Cháru. "Skvělá práce Jágra," jen zakřičel komentátor celostátní televize Versus.

Obrozená Philadelphia ale nakonec zahájila ročník vítězně. Tři minuty před koncem první třetiny dokonal obrat další Čech v barvách Flyers Jakub Voráček.

"Měl jsem pocit, jako kdybychom spolu hráli několik let. Jsme velmi přátelská parta, něco jako rodina," sdělil po utkání gólman Bryzgalov.