Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Vezme Schwarz svým sparťanům titul? ‚Vyhrajeme v Liberci a pak i v Praze,’ věří si

6:00
PRAHA - Před deseti lety vyhrál titul s pražskou Spartou, teď ji může o titul připravit. Nečekaně se Marek Schwarz objevil v liberecké brance a ukázal, že v ní také může zůstat. Ve čtvrtém finále extraligy deptal Spartu a velkým dílem přispěl k vyrovnání série na 2:2. „Nejdůležitější bylo, že jsme udrželi emoce. To je za námi a už se k tomu nebudeme vracet,“ řekl po vítězství 4:1.

Marek Schwarz povolil svým bývalým spoluhráčům jediný gól. foto:  Michal Šula, MAFRA

Liberec si vzal výhodu domácího ledu zpět. Na Spartě vyhrál 4:1

K dokonalosti chyběla asi jenom vychytaná nula, že?
Abych řekl pravdu, tak na tom mi vůbec nezáleží. Vyhráli jsme, je to 2:2, podali jsme týmový výkon a všichni jsme spokojení. Když budeme hrát takhle dál, tak věřím v úspěch.

Kdy jste se dozvěděl, že budete hrát?
Ráno na mítinku před zápasem. Musím říct, že kluci přede mnou mi hodně pomohli. Pomohlo mi, že jsme nastoupil už do poslední třetiny ve třetím zápase, protože jsem si spočítal, že jsem do té doby nechytal měsíc a půl.

8. BŘEZNA: LIBEREC ZÍSKAL PREZIDENTSKÝ POHÁR. Základní část hokejové extraligy...
Finále extraligy Sparta - Liberec: zklamaní hráči Sparty

Je hodně těžké naskočit do finále, když člověk nechytá?
Tam je spíš těžké, že člověk není v bráně. Během základní části jsem chytal aspoň za Benátky, ale teď jsem byl měsíc a půl jenom na trénincích a musím říct, že mi z toho občas hrabalo. Je to fakt nepříjemný a hodně těžký udržet pozitivní náladu. Naštěstí mám lidi, se kterými si můžu popovídat a kteří mi dokážou pomoct.

Byl jste nervózní?
Byl, nebudu říkat, že ne. Naštěstí se utkání vyvíjelo dobře. V první třetině jsem neměl moc práce a kluci mi pomohli.

Bylo klíčové, že jste vychytal trestné střílení Sparty?
Těžko říct. Za jakého to bylo stavu? 2:0? Asi by se zápas trošku změnil, kdyby snížili. Ale my jsme hráli fakt dobře, takže bychom to zvládli i tak. V klidu jsme byli i po první třetině, po které byl stav pořád 0:0. Sice jsme měli převahu a asi by bylo lepší vést, ale my byli trpěliví a podali jeden z nejlepších výkonů v téhle sérii.

Jste teď po vítězství psychicky nahoře?
Teď jsme ukázali, jaký by měl být směr naší hry. Když u něho zůstaneme, tak budeme nahoře a vyhrajeme i další zápas. A pak nevidím problém, abychom vyhráli zase v Praze.

Cítili jste, že když prohrajete, bude finále rozhodnuté?
Byl to hodně důležitý zápas, ale to se teď dá říct o každém zbývajícím. Musíme k tomu přistupovat s pokorou, to je cesta, která vede k úspěchu.

Je dobré zjištění, že jste utkání zvládli i bez potrestaných Vampoly a Lakatošem?
Je hodně důležité, že je tým tak silný, že se dokáže poprat i s absencemi. Ukázali jsme sílu, že i bez nich se to dá.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...