3. prosince 2009 10:57 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Veterán Straka: Vancouver je pro kluky z NHL

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Martin Straka v Plzni.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Straka v Plzni. | foto: Lidové noviny

PLZEŇ Nekonečné debaty na téma kývne, či nekývne na olympiádu jeden z nejlepších českých hokejistů Martin Straka (37) ukončil.

Reprezentačnímu trenérovi Vladimíru Růžičkovi oznámil, že jeho rozhodnutí do Kanady neletět je nezvratné.

* LNK účasti na olympiádě vás přemlouval Růžička, fandové, kamarádi i spousta hokejistů. Bylo příjemné vnímat tak enormní zájem, anebo už vás věčné otázky, jestli změníte názor, otravovaly?

Já byl docela v klidu, protože jsem už dávno oznámil, že jsem v reprezentaci skončil. Vláďa Růžička chtěl ale začátkem týdne vědět, jestli jsem si své rozhodnutí nerozmyslel, a já mu řekl, že ne. Pravda ale je, že věčné otázky, jak to se mnou je, mě už v poslední době začaly trochu otravovat.

* LN Takže vám teď možná konečně spadl ze srdce pomyslný kámen. Všichni už mají jasno...

Neřekl bych, že mi spadl kámen ze srdce, každopádně jsem ale rád, že už se mě nikdo nebude na Vancouver ptát. Tedy snad...

* LN Jaké přemlouvací metody na vás lidé zkoušeli?

Nikdo na mě nějak zvlášť netlačil. Měl jsem pocit, že skoro všichni ctili, že jde o moje rozhodnutí, a nechávali všechno skutečně víceméně na mně.

* LN Třeba Jaromír Jágr ale zvolil osobitou lest, aby vás k sobě přivábil do útoku. Před časem se nechal slyšet, že u Straků vše řídí vaše paní, a že ji budete muset poslechnout...

Nojo, Džegr... (směje se) To jsou ty jeho vtípky. Někde jsem si, myslím, tyhle hlášky i přečetl. Dlouho už jsem s ním ale nemluvil.

* LN Ale vážně. Dá se předpokládat, že jste situaci s vaší paní řešil...

Samozřejmě že jsme si o Vancouveru taky povídali, ale konečné rozhodnutí moje žena nechala jen na mně.

* LN Vysvětlete, proč jste tedy nakonec vábení Růžičky a dalších lidí odolal?

Nechci být tak dlouho od plzeňského týmu, mám v něm hodně povinností.

* LN Nebo jste si snad už trochu na olympiádu nevěřil, po roce a půl stráveném v extralize?

Ve Vancouveru by měla hrát většina kluků z NHL. V Kanadě se představí nejlepší hokejisti světa, a přestože extraligu nechci snižovat, je docela jinde než NHL. Nebylo by jednoduché hrát najednou jiným stylem hokeje, v úplně odlišném tempu, a navíc na úzkém kluzišti. Těžko říct, jak by všechno dopadlo, ale teď už nemá cenu se o tom bavit, protože k téhle konfrontaci nedojde.

  • 2Diskuse