Veselý zaznamenal dvanáct bodů a Washington v NBA znovu zvítězil

10:52
NEW YORK - Český basketbalista Jan Veselý si v zámořské NBA vylepšil střelecké maximum v této sezoně na 12 bodů, přidal sedm doskoků a pomohl Washingtonu k vítězství 102:96 na hřišti New Orleans. Wizards oslavili druhou výhru na palubovce soupeře ve dvou dnech, z posledních sedmi venkovních zápasů triumfovali šestkrát.

Český basketbalista Jan Veselý. foto: ČTK/AP

Veselému vyšla především první polovina zápasu. Trenér Randy Wittman nechal českého reprezentanta na palubovce po celou druhou čtvrtinu, za což se mu odvděčil 10 body a šesti doskoky do poločasu. Byl nakonec nejlepším hráčem týmu podle statistiky plus/minus (+13). V posledních třech zápasech dosáhl Veselý z pozice náhradníka na průměry 8,6 bodu a 6,3 doskoku.

"Veselý je rozhodně naším nejpohyblivějším velkým hráčem, vnáší do hry spoustu energie," pochválil kolegu rozehrávač Bradley Beal, autor 17 bodů. "Kdykoliv hraje tak, jak dokáže hrát, jsme skvělý tým," dodal na adresu 213 centimetrů vysokého křídelního hráče.

Veselý se na dvouciferný počet bodů dostal téměř přesně po roce. V minulé sezoně tolik bodů v žádném utkání nedal a v předchozí premiérové sezoně měl na kontě jen dva střelecky vydařenější zápasy. Jeho osobním rekordem je 16 bodů.

Proti New Orleans byl čtvrtým nejlepším střelcem, týmovou statistiku vedl s 21 body a 10 doskoky Trevor Ariza, o bod méně přidal John Wall.

Hráčům Golden State se nepovedlo přepsat historii. Warriors mohli být prvním celkem NBA, který zvládl bez prohry sedmizápasový "trip" po hřištích soupeřů. V posledním duelu v Brooklynu ale prohráli 98:102 a skončila jim desetizápasová vítězná série.

Nejlepší celek NBA Indiana prohrála 87:97 na hřišti Atlanty, kde Pacers zvítězili naposledy v roce 2006. Hawks otevřeli utkání šňůrou 12:0 a v celém zápase ani jednou neprohrávali. V Západní konferenci se v čele pořadí osamostatnilo San Antonio po výhře 112:90 nad Dallasem, texaské derby Spurs vyhráli posedmé v řadě.

Houston díky zlepšenému výkonu ve druhé půli porazil Los Angeles Lakers 113:99. Výrazně tomu pomohl James Harden s 38 body. Jeho spoluhráč Dwight Howard proti svému bývalému celku nastřílel 20 bodů a doskočil 13 míčů.