Veselého Washington zaskočil nejlepší tým NBA

9:09
CHICAGO (USA) - Český basketbalista Jan Veselý se šesti body a čtyřmi doskoky podílel na překvapivé výhře Washingtonu na půdě vedoucího týmu NBA Chicaga 87:84. Los Angeles Clippers porazili lídra Západní konference Oklahomu 92:77 a poprvé od roku 2006 mají jistotu postupu do play off.

Český basketbalista Washingtonu Wizards Jan Veselý (vlevo) a Joakim Noah z Chicaga Bulls foto: ČTK

Washington prohrával na začátku čtvrté části o 11 bodů, ale následnou třináctibodovou šňůrou dokázal vývoj zápasu otočit. Chicago v posledních deseti vteřinách mělo dvě šance na vyrovnání, ale trojkové pokusy Ripa Hamiltona ani C.J. Watsona úspěšné nebyly. Wizards k výhře dovedl Kevin Seraphin s 21 body, 13 doskoky a pěti bloky,

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

John Wall přidal 16 bodů a náhradník Maurice Evans 14 bodů. Domácím scházeli pro zranění hvězdy Derrick Rose a Luol Deng. Bez nich Bulls vedl Rip Hamilton s 22 body. "Ukázalo se, jak tenhle tým roste," pochvaloval si po utkání křídelní hráč Wizards Maurice Evans. Veselý znovu nastoupil v základní sestavě a odehrál necelých 22 minut. K šesti bodům a čtyřem doskokům přidal dva zisky, asistenci a blok, ale nasbíral i čtyři fauly.

Clippers slaví díky skvělé defenzivní práci

Los Angeles Clippers zaskočili Oklahomu v poslední čtvrtině, kterou vyhráli 26:11. Clippers vedl náhradník Nick Young s 19 body, Blake Griffin nasbíral 17 bodů, 11 doskoků a šest asistencí. Klíčem k výhře byla dobrá obrana, díky níž Clippers udrželi hostujícího Russella Westbrooka na pouhých devíti bodech. Kevin Durant nastřílel 24 bodů.

O postupu Clippers do play off rozhodl ještě před jejich zápasem výsledek utkání Denveru s Houstonem. Nuggets porazili Rockets 105:102. Na osmou příčku v Západní konferenci se posunul Phoenix díky výhře 125:107 nad Portlandem. Suns stříleli s úspěšností 60 procent. Marcin Gortat zaznamenal 20 bodů a 10 doskoků, Chaning Frye přidal 19 a Jared Dudley 18 bodů.

New Jersey málem zaskočilo Miami, ale floridský celek by ve svém středu nesměl mít LeBrona Jamese, který překvapení odvrátil. Nets v utkání vedli 47 minut, přesto prohráli. James nastřílel 37 bodů, přičemž dal posledních 17 bodů svého týmu. Chris Bosh přidal 22 bodů a 15 doskoků, Dwayne Wade nenastoupil.

Výsledky NBA

Chicago - Washington 84:87 (za hosty VESELÝ 6 bodů, 4 doskoky, 1 asistence)

11. Portland 62 28 34 45,2
12. Minnesota 62 25 37 40,3
13. Golden State 60 22 38 36,7
14. Sacramento 61 20 41 32,8
15. New Orleans 61 19 42 31,1

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" vítězství v
divizi.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...