30. listopadu 2009 21:11 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Verdasco i Nadal poprvé trénovali, před finále DC se cítí lépe

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Fernando Verdasco. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fernando Verdasco. | foto: ČTK

BARCELONA Zranění španělští tenisté z Turnaje mistrů se před finále Davisova poháru rychle uzdravují. V plném nasazení dnes v Barceloně trénoval druhý hráč světa Rafael Nadal a poprvé se na antuce objevil také Fernando Verdasco, o jehož účasti se nejvíce mluvilo, ale s hodinovou hrou byl spokojený.

Verdasco léčil zraněný přitahovač nohy v Madridu po čtvrtečním posledním utkání ve skupině na londýnském Turnaji mistrů. "Verdaska jsem tady ještě neviděl. Jelikož je pondělí a v pátek by měl hrát, tak to vypadá, že vůbec nenastoupí. Myslím, že tam dají Juana Carlose (Ferrera)," řekl kapitán Jaroslav Navrátil dnes odpoledne.

Jenomže v podvečerním čase se devátý hráč světa Verdasco na kurtu objevil.Vy držel hrát hodinu a seanci končil pozitivně naladěn. "Uplynuly tři dny od zranění a jsem na tom mnohem lépe. Každý den mám v místě zranění lepší a lepší pohyblivost a doufám, že se stihnu uzdravit, abych byl připraven," řekl hráč španělským novinářům.

Kapitán domácích Alberto Costa měl před příchodem Verdaska k dispozici Nadala, Davida Ferrera, Feliciana Lópeza a Juana Carlose Ferrera. Ten by měl být případně náhradníkem Verdaska v sestavě.

Devětadvacetiletý Ferrero letos už dvakrát pomohl Španělům postoupit a navíc má na Barcelonu krásné vzpomínky. Bývalý první hráč světa byl hlavní postavou finále roku 2000, které se hrálo na stejném místě a on v duelu s Austrálií získal dva body. "Ty vzpomínky jsou nezapomenutelné. Teď je ale jiná situace. Davis Cup si vždycky moc užívám a jsem připraven případně nastoupit," řekl Ferrero.

Definitivně se o startu Verdaska rozhodne ve středu, kdy podstoupí lékařské testy, zda je fit a připraven bojovat o salátovou mísu. Naopak bez problémů vypadá Nadal. Španělská jednička trénovala bez problému dvě hodiny s Davidem Ferrerem. Nadal měl obvázaný levý kotník, na jeho hru dohlížel lékařský tým v čele s Angelem Ruizem Cotorrem a zdálo se, že nemá žádné problémy se zády.

"Šel do toho úplně naplno. Že by se šetřil, to ne," všiml si Navrátil, který Nadala chvilku sledoval. "Nadal je na antuce, na svém povrchu. Už v tréninku je vidět, jak si víc věří," dodal kapitán.

ČTK