Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

ONLINE: Špotáková si vyházela ve vyrovnaném závodu bronz, Hejnová těsně čtvrtá

8:00aktualizováno  19. srpna 5:13
Rio de Janeiro/Praha - Jen pár desítek vteřin po sobě skončil na olympijském stadionu závod pro velké české medailové naděje. Nejprve vybojovala oštěpařka Barbora Špotáková bronz, aby následně jen těsně prohrála boj o tento cenný kov Zuzana Hejnová na 400 metrů překážek. Kanoista Martin Fuksa vyhrál finále B na 200 metrů a celkově bere deváté místo. Dění v Riu sledujte v naší online reportáži.

Barbora Špotáková vybojovala na LOH v Riu cenný bronz. foto: MAFRA

Martin Fuksa po středečním semifinále dlouho držel naději na boj o medaile, po zmatcích způsobených chybou pořadatelů se ale nakonec musel spokojit s jízdou ve finále B. To vyhrál a skončil celkově devátý. O jeho jízdě si přečtěte ZDE.

Barbora Špotáková ve vyrovnaném souboji v oštěpařském sektoru ani jednou nevedla, pátým pokusem se ale dokázala dostat zpět na třetí pozici, kterou o pouhé dva centimetry před mladou Polkou Mariou Andrejczykovou - VÍCE ČTĚTE ZDE!

ROZHOVOR S BRONZOVOU OŠTĚPAŘKOU Z RIA ČTĚTE ZDE!

Zuzana Hejnová ve finále čtvrtky překážek vybíhala poslední začátku na třetím místě, nakonec se ale musela o menší chybě na poslední překážce spokojit „jen“ s bramborou medailí - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Adam Sebastian Helcelet obsadil v desetiboji na olympijských hrách v Riu de Janeiro dvanácté místo v osobním rekordu 8291 bodů. Dosavadní maximum si vylepšil o 39 bodů. Vítězství z Londýna obhájil Američan Ashton Eaton, který součtem 8893 bodů vyrovnal olympijský rekord Romana Šebrleho z Atén 2004.

Stříbro vybojoval Francouz Kevin Mayer v národním rekordu 8834 bodů, třetí skončil Damian Warner z Kanady (8666). Druhý český reprezentant na startu Jiří Sýkora soutěž nedokončil - VÍCE O ATLETICKÝCH KLÁNÍ ČTĚTE ZDE!

Který sport patří na OH a který ne? A průšvih amerických plavců

Olympiáda je největší sportovní akcí, v níž si to po dobu dvou týdnů rozdávají profesionálové v 28 sportech. Líbí se vám všechny? Rozumíte pravidlům šermu, synchronizovaného plavání či prostných, nebo byste raději pod pěti kruhy viděli sporty jiné? Svůj názor vyjádřete v naší anketě ZDE!

Britští sourozenci Bronwleeové si stejně jako před čtyřmi lety podmanili olympijský závod v triatlonu. Zlato dnes v Riu de Janeiro obhájil starší Alistair, mladší Jonathan tentokrát o jednu příčku vylepšil umístění z Londýna a získal stříbro. Třetí cílem proběhl Jihoafričan Henri Schoeman - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Brazilská policie doporučila státnímu zástupci obžalovat americké plavce Ryana Lochteho a Jamese Feigena z křivého svědectví. Informovala o tom televize GloboNews. Víkendové přepadení a oloupení v taxíku si zlatí olympijští vítězové z olympijských her podle vyšetřovatelů vymysleli. Úřady tvrdí, že Lochte a jeho tři kolegové z týmu ve skutečnosti poničili čerpací stanici a dostali se do sporu s ochrankou - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...