Vedoucí žena SP Lundbyová ovládla i olympijský závod skokanek

17:22
Pchjongčchang - Norská skokanka na lyžích Maren Lundbyová získala v Pchjongčchangu olympijské zlato v historicky druhé soutěži žen pod pěti kruhy. Vedoucí žena Světového poháru potvrdila roli favoritky a porazila Němku Katharinu Althausovou a Japonku Saru Takanašiovou, které jsou za ní i v průběžném pořadí SP.

Suverénní vítězka skoků na lyžích Norka Maren Lundbyová. foto: ČTK/AP

Medailistky z olympijské premiéry žen v Soči se tentokrát na stupně vítězů nevešly.

Obhájkyně zlata a úřadující mistryně světa Carina Vogtová z Německa skončila na pátém místě, před čtyřmi lety stříbrná Rakušanka Daniela Iraschková-Stolzová byla hned za ní šestá.

Suverénní vítězka skoků na lyžích Norka Maren Lundbyová.
Andreas Wellinger se raduje z triumfu na olympijských hrách.

Ženy - střední můstek:

1. Lundbyová (Nor.) 264,6 b. (105,5+110 m), 2. Althausová (Něm.) 252,6 (106,5+106), 3. Takanašiová (Jap.) 243,8 (103,5+103,5), 4. Avvakumovová (OSR) 230,7 (99+102), 5. Vogtová (Něm.) 227,9 (97+101,5), 6. Iraschková-Stolzová (Rak.) 225,9 (101,5+99), 7. Križnarová (Slovin.) 223,2 (101+104), 8. Straubová (Něm.) 210,5 (98,5+98,5), 9. Itová (Jap.) 203,9 (94+93), 10. Seyfarthová (Něm.) 194,3 (102,5+90).

Soči osmá Lundbyová, která v této sezoně SP vyhrála sedm z deseti závodů a nejhůř byla druhá, těsně vedla už po prvním kole a ve druhém svůj triumf nejdelším kokem dne 110 metrů potvrdila.

Jednadvacetiletá Althausová, jež prvním pokusem Norku o metr přeskočila, ve druhém kole zabojovala, o dva roky starší Lundbyová ale dokázala odpovědět a nakonec vyhrála rozdílem 12 bodů.

Jednadvacetiletá Takanašiová, jež v Soči skončila těsně pod stupni vítězů čtvrtá, předvedla vyrovnané pokusy 103,5 metru a tentokrát medaili s přehledem uhájila.