Vedoucí Plzeň znovu zaváhala, stíhá ji Kometa

20:36aktualizováno  20:42
PLZEŇ - Hokejisté Komety Brno vyhráli v zápase 21. kola extraligy na ledě Plzně 4:3 a posunuli se na druhé místo tabulky. Indiáni jsou i po druhé porážce za sebou první, Brňané na ně ale ztrácí už jen dva body. Kometa porazila Západočechy i ve druhém vzájemném měření sil v sezoně, když velkou zásluhu na teprve druhé brněnské výhře z posledních šesti utkání měli Jan Hruška s Leošem Čermákem, kteří si oba připsali gól a přihrávku.

Kometa Brno - Plzeň. foto: ČTK

Domácí vstoupili do utkání aktivněji a již ve druhé minutě se prosadil z dorážky Pletka. Kometa se však z obdržené branky rychle oklepala. Divíšek ještě ztroskotal na betonu Raska a vzápětí Holec netrefil poloodokrytou branku, ve 4. minutě už však nenápadnou střelou z levé strany prostřelil finského gólmana Hruška. Za chvíli navíc hosté hráli 97 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři, ale neprosadili se stejně jako v následné jednoduché početní výhodě.

Druhá desetiminutovka už opět patřila Plzni. Johnson v dobré pozici bekhendem minul a při přečíslení dva na jednoho napálil v 11. minutě po přesné přihrávce Straky Vlasák pouze levou tyč Trvajovy branky. Gólmana Komety zachránila branková konstrukce také po bombě Baleje z pravého kruhu, v 15. minutě Trvaj skvěle zasáhl proti dorážce nekrytého Pletky.

Plzeň - Brno 3:4

Branky a nahrávky: 2. Pletka (Frolo, Mozík), 17. Balej (Kratěna), 41. Gulaš (St. Pierre, Vlasák) - 4. J. Hruška (Žižka, J. Svoboda), 30. H. Zohorna (J. Hruška), 32. L. Čermák (M. Hořava), 46. Dočekal (L. Čermák). Rozhodčí: Smitka, Wagner - Jindra, Kostka. Vyloučení: 8:11. Využití: 0:1. Diváci: 6898.

Plzeň: Rask - Dan Růžička, St. Pierre, Marušák, J. Jeřábek, Mozík, Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Jan Kovář, Kratěna - Dvořák, Kašpařík, Pletka - Hollweg, Lev, Johnson.

Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Valach, Malec - Petrovický, Divíšek, Holec - H. Zohorna, J. Hruška, J. Svoboda - Dočekal, L. Čermák, M. Hořava - Erat, Koreis, V. Němec.

Indiáni se z vedení 2:1 radovali až o dvě minuty později, když při přečíslení zužitkoval Kratěnovu ideální příhru šikovně zakončující Balej.

Hosté hrozili z rychlých brejků, ale na Raskovi ztroskotal Němec a po pauze i Hruška. Do dvougólového trháku mohli jít během téměř dvouminutové dvojnásobné přesilovky domácí, ale hráči Komety odolali a ve 26. minutě při další přesilové hře netrefil Gulaš z těžkého úhlu prázdnou branku.

Naopak v polovině utkání potrestal vyloučení plzeňského Mozíka Zohorna, který zblízka vyrovnal po Hruškově přihrávce od levého hrazení. Pak se v krátkém pěstním souboji utkali Hollweg s Malcem. Rušno ovšem bylo i během hry. Kašpaříkova přesilovková teč Trvaje nepřekvapila, ale na druhé straně ve 32. minutě po krásné individuální akci dokonal obrat na 2:3 Čermák.

Hosté poté zpevnili defenzivu a přes velkou plzeňskou ofenzivní snahu paradoxně mohl z protiútoku v závěru druhé třetiny zvýšit brněnské vedení Hořava.

V úvodní minutě závěrečné části se ale kotouč po dvou střelách odrazil ke Gulašovi, jenž pohodlně vyrovnal na 3:3. Necelé čtyři minuty na to se před Raska protáhl Čermák a dojíždějící Dočekal vrátil Kometě z dorážky nejtěsnější náskok. Hosté následně ožili, ale Petrovický svoji příležitost nevyužil. Domácí se ve snaze zjednodušili hru, ale Vlasák při přesilovce neskóroval a naopak Rask musel zlikvidovat samostatný únik Hrušky ve vlastním oslabení. Plzeň poté promarnila další přesilovou hru čtyři minuty před koncem a druhou prohru v řadě neodvrátila ani při hře bez brankáře.

Další páteční výsledky 21. kola extraligy

HC Mountfield České Budějovice - Piráti Chomutov 1:2 SN (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 25. M. Michálek (Prospal, Ference) - 23. Y. Treille (Duda, Důras), rozhodující nájezd Chimera. Rozhodčí: Šindler, Brüggemann (Něm.) - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 4502.

HC Verva Litvínov - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 15. Hübl (Lukeš), 26. Lukeš (Hübl), 32. Lukeš (Posmyk), 32. R. Pšurný (Martin Frolík), 44. Majdan (Hübl, Lukeš), 48. R. Pšurný (J. Černý) - 21. Hemský (Krejčí, Starý), 29. Buchtele (Cetkovský), 51. Starý (Bartek). Rozhodčí: Hribik, Lacina - Bejček, Charvát. Vyloučení: 12:13, navíc Brejčák 5 min. a do konce utkání - Kousal do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 4850.

PSG Zlín - HC Sparta Praha 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 38. Tesařík (Čajánek, Veselý), 39. Balaštík (Čajánek, Linhart) - 7. J. Hlinka (P. Ton), 8. Mojžíš (I. Rachůnek, Přibyl), 32. P. Ton (J. Hlinka). Rozhodčí: Husička, Trombík - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:8, navíc Okál, Matějíček - Bahemský všichni 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4449.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 2:1 SN (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0) Branky a nahrávky: 54. Pech (Zaťovič, Kumstát), rozhodující nájezd Pohl - 39. Ujčík (Klimek). Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda - Lhotský, J. Ondráček. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 3049.