Vedoucí Plzeň řádí, nováčkovi z Ústí nadělili Horváth a spol. sedmičku

18:53aktualizováno  19:04
PRAHA - Vedoucí celek nejvyšší fotbalové soutěže z Plzně v 8. kole dokumentoval svou pohodu v zápase s nováčkem z Ústí nad Labem, kterého rozstřílel 7:0. V čele ligy tak Západočeši mají náskok již sedmi bodů na duo Olomouc-Sparta (Hanáci ale mají pondělní dohrávku s Mladou Boleslaví k dobru). V dalších duelech remizoval Hradec se Slavií 0:0, Bohemians 1905 porazili 1:0 Příbram a Teplice překvapivě podlehli doma Brnu 1:2.

Plzeň - Ústí (radost plzeňských). foto: ČTK

Takto hraje kandidát na titul. Co na to, že vám soupeř naivní hrou úspěch usnadní. Ne nadarmo se říká, že protivník dokáže hrát jen to, co mu dovolíte. A fotbalisté Plzně toho v 8. kole Ústeckým příliš nedovolili. Spíše nic...

ROZHOVOR S KAPITÁNEM PLZNĚ ČTĚTE ZDE!

Již ve 4. minutě potěšil vyprodaný stadion ve Štruncových sadech precizně dotaženým rychlým protiútokem domácí "rychlík" Daniel Kolář a určil "rychlým" gólem ráz duelu. Plzeňští byli při chuti a o deset minut později byl blízko druhému gólu za zády Nováka Petržela, leč těsně minul.

Stejně se vedlo v další brejkové situaci ve 20. minutě Rezkovi. Jak se dávají branky ukázal svým parťákům o šest minut později Bakoš. A Petržela se jeho z jeho názorně ukázky poučil a ve 34. minutě efektně i efektivně skóroval do prázdné branky. Rezek ale nikoliv a za šest minut v další slibné akci branku soupeře netrefil.

Plzeň - Ústí.

Prosadil se až ve 43. minutě kapitán domácích Horváth, který proměnil pokutový kop. Na klobásu s pivkem šli domácí fanoušci o poločase nadmíru spokojeni. Podle všeho si ale odskočili "na něco k snědku" také hráči Ústí.

Jak jinak vysvětlit, že i na začátku druhé půle (opět ve 4. minutě po hvizdu hlavního sudího) inkasovali z kopačky Limberského popáté? Kanonáda ale pokračovala dále, v 58. minutě se trefil podruhé v zápase Kolář (se šesti góly se dotáhl na nejlepšího střelce soutěže Rezka) a gólový účet uzavřel o deset minut později Navrátil.

A hosté si museli pořádně vydechnout, že Plzeňští přece jen trochu ubrali na otáčkách, jinak by jen těžko ubránili i ještě potupnější desítce. Plzeň tak nadále suverénně vládne ligovému pelotonu, momentálně se sedmibodovým náskokem.

8. kolo první fotbalové ligy

Plzeň - Ústí nad Labem 7:0 (4:0)
Branky: 4. a 58. Kolář, 26. Bakoš, 34. Petržela, 43. Horváth z pen., 49. Limberský, 67. Navrátil. Rozhodčí: Bílek - Mencl, Ubias. ŽK: Valenta (Ústí). Diváci: 7425 (vyprodáno).

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Navrátil, Bystroň (46. Ševinský), Limberský (55. Jiráček) - Petržela, Kolář, Rada, Horváth, Rezek - Bakoš (69. Ďuriš). Trenér: Vrba.

Ústí n. L.: Novák - Polák, Džuban, M. Valenta, Janů - Franc (76. Hyčka), Doležal (60. Kraut), Zachariáš, Martykán, Volek (46. Benčík) - Jindráček. Trenér: Habanec.

Fotbalisté Brna opustili poslední příčku v tabulce a přenechali jí ostravskému Baníku. V 8. ligovém kole jim k tomu pomohla výhra 2:1 v Teplicích, kterou orámovaly dva kuriózní góly v síti domácích.

První dal už ve 2. minutě Střeštík, druhý po pauze Tomáš Došek. Teplicím nebyla nic platná ani herní převaha, ani desetiminutová přesilovka v závěru utkání, kterou jim daroval zbytečným vyloučením Polách. Jediný domácí gól přišel ve 39. minutě, kdy vyrovnával v té době Kalivoda na poločasových 1:1.

Teplice - Brno 1:2 (1:1)
Branky: 39. Kalivoda - 2. Střeštík, 54. T. Došek. Rozhodčí: Adámek - Kordula, Pospíšil. ČK: 76. Polách (Brno). ŽK: L. Došek, Kalivoda - Střeštík, Husár, Lejsal, T. Došek. Diváci: 5615.

Teplice: Grigar - Vidlička (89. Čajič), Smejkal, Hošek, Rosa - Verbíř, Matula (62. Stožický), Kalivoda (73. Vondrášek), Mareš - L. Došek, Mahmutovič. Trenér: Plíšek.

Brno: Lejsal - Dřížďal, Jílek, Trousil, Husár - Dostálek, Rýdel, Polách - Michálek (90. Hodek), Střeštík (68. Rabušic) - T. Došek (90.+2 Křeček).

Druhou letošní výhru získali fotbalisté Bohemians 1905, kteří dnes v osmém ligovém kole zdolali Příbram 1:0. Tříbodový zisk Pražanům v Edenu zajistili jedinou brankou v utkání ve 35. minutě záložník Jan Štohanzl. Bohemians opustili čtrnácté místo a mají devět bodů, stejně jako jejich dnešní soupeř, který dnes pošesté v sezoně nedokázal skórovat.

"Klokani" před soubojem klesli k sestupovým vodám a zápas s Příbramí brali jako jedinečnou šanci k průniku do vyšších pater tabulky. Předsevzetí se nakonec domácím v bojovném utkání podařilo naplnit. Při obléhání příbramské branky ve 35. minutě se dostal několikrát odražený míč na kopačky Štohanzla, který jej poslal za záda bezmocného Hrušky.

Bohemians 1905 - Příbram 1:0 (1:0)
Branka: 35. Štohanzl. Rozhodčí: Královec - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Držík, M. Nešpor, Nikl - Nohýnek, Divíšek, Macek. Diváci: 3093.

Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, D. Nešpor - Moravec (73. Trubila), Držík, Kaufman, Štohanzl - Hartig (79. Bartek), M. Nešpor (40. Škoda). Trenér: Hoftych.

Příbram: Hruška - Plašil, Ricka, Nohýnek, Pleško - Klesa, Tarczal (80. Macek), Borek, Huňa - Wágner (73. Divíšek), Ibe (55. Jurdík). Trenér: Hřídel.

Jen remízu 0:0 uhrála v osmém kole první fotbalové ligy Slavia Praha na trávníku nováčka Hradce Králové. Slavia tak prodloužila čekání na výhru na čtyři zápasy, ale dělba bodů je vzhledem k průběhu souboje spravedlivá.

Po dvouzápasové přestávce se branky Slavie vrátil Vaniak, který musel především v závěru zápasu čelit několika ošemetným situacím po standardních situacích. Předvedl se především v nastavení proti hlavičce střídajícího Hochmeistera. Hradečtí tak po výhře nad Spartou skalp druhého z pražských "S" nezískali.

Hradec Králové - Slavia 0:0

Rozhodčí: R. Hrubeš - Vysloužil, Gallo. ŽK: Janoušek - Koubský. Diváci: 6000 (vyprodáno).

Hradec Králové: Lindr - Wozniak, Chleboun, Kasálek (46. Karal) - Fischer, Janoušek, Kocourek, Poděbradský - Pilař, Dvořák (75. Hochmeister), P. Černý (83. Hájovský). Trenér: Kotal.

Slavia: Vaniak - Čelůstka, Koubský, Trapp, Hubáček - M. Černý, L. Jarolím, Kisel, Koreš (89. Dembélé), J. Černý (82. Janda) - Vlček (74. Hora). Trenér: K. Jarolím.