17. února 2012 22:08, aktualizováno  22:18 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Dukla v malém pražském derby smetla Žižkov 3:0

Dukla - Viktoria Žižkov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dukla - Viktoria Žižkov | foto: ČTK

PRAHA Fotbalisté Dukly vstoupili do jarní část první ligy domácí výhrou 3:0 nad poslední Viktorií Žižkov. Malé pražské derby už v úvodních sedmnácti minutách rozhodli rychlými góly Jan Pázler, Miroslav Podrazký a Petr Malý.

Dukla vrátila v souboji ligových nováčků Žižkovu podzimní porážku 0:1 a v neúplné tabulce přeskočila osmé Slovácko, které má k dobru sobotní duel se Spartou. Žižkov prohrál i osmé venkovní utkání v sezoně a celkově nebodoval posedmé za sebou.

Dukla - Žižkov 3:0

Branky: 3. Pázler, 13. Podrazký, 17. Malý. Rozhodčí: R. Hrubeš - Jiřík, Zeman. ŽK: Lietava - Bartl, Valenta. Diváci: 1254.

Předehrávka 17. kola se mělo původně hrát od 18 hodin, ale kvůli termínovým změnám v souvislosti s dnešním pohřbem místopředsedy Sparty Lukáše Přibyla utkání začalo až ve 20:15. Osazenstvo na zrekonstruovaném dejvickém stadionu Juliska uctilo Přibylovu památku minutou ticha.

Viktorii nepomohl zlomit v úvodu jara bídnou sérii ani výrazně obměněný hráčský kádr. Pouze Bartl, Lafrance a Sivrič nastoupili v základní sestavě také v posledním podzimním duelu s Příbramí.

Dukla se dostala do vedení už ve třetí minutě. Podrazkého střelu vyrazil gólman Ticháček jen před branku, odkud míč do odkryté sítě dorazil Pázler.

Za deset minut vedli domácí už 2:0. Bartl fauloval pronikajícího Pázlera a rozhodčí nařídil trestného kop. K míči se postavil spoluautor první gólové šance Podrazký a zhruba z dvaceti metrů zatočil míč technickou ranou k tyči.

Hosté se ještě nestačili zkonsolidovat a už prohrávali o tři branky. Vrzalův centr z levé strany našel v 17. minutě Malého a ofenzivní hráč zvýšil přesným volejem. I v dalších minutách dominovali fotbalisté Dukly, ale jejich akce několikrát přerušilo postavení mimo hru.

Po přestávce se hra vyrovnala, ale domácí mužstvo bezpečně kontrolovalo tříbrankový náskok. Přestože hosté zpevnili obranu a snažili se o kombinaci, na jejich hře byla patrná nesehranost.