Ve 2. předkole Evropské ligy narazí Slavia na estonský celek Levadia Tallinn

20:59
Tórshavn (Faerské ostrovy) - Soupeřem fotbalistů pražské Slavie ve 2. předkole Evropské ligy bude Levadia Tallinn, kterou před dvěma lety ve stejné fázi soutěže vyřadila pražská Sparta. Estonský celek porazil HB Tórshavn s celkovým skóre 3:1.

Utkání 22. kola první fotbalové ligy: AC Sparta Praha - SK Slavia Praha, 20. března v Praze. Fotbalisté Slavie se radují z gólu. foto: ČTK/AP

První zápas na domácí půdě favorizovaná Levadia nezvládla a remizovala 1:1, o její dnešní výhře 2:0 rozhodli ruští záložníci Jevgenij Kobzar a Anton Mirančuk.

Levadia byla v Tórshavnu aktivnější v ofenzivě, neboť nemohla bez vstřelené branky pomýšlet na postup. Velkou šanci nevyužil v 66. minutě Gando, který po přímém kopu nedokázal míč usměrnit do odkryté branky. O pět minut později už se hostům podařilo skórovat, když Lutsův centr hlavou zužitkoval Kobzar.

Levadia se do Prahy vrátí po dvou letech. V roce 2014 se v 2. předkole Ligy mistrů setkala se Spartou a na Letné prohrála vysoko 0:7. Pětkrát se tehdy trefil David Lafata. V domácí odvetě tallinnský celek remizoval 1:1.

Slavia, jež se v roce 1996 probojovala do semifinále předchůdce Evropské ligy Poháru UEFA, se do evropských pohárů vrátí po sedmi letech. Do druhého předkola vstoupí 14. července v Tallinnu, odvety se hrají o týden později. Dnešní generálka se vršovickému týmu nepovedla, na hřišti Hajduku Split prohrál 0:1. Jediný gól dal v závěru prvního poločasu osmnáctiletý záložník Nikola Vlašič.