Vánoční nadílka. Tottenham šesti góly potupil anglickou reprezentační jedničku

18:55
PRAHA - Fotbalisté Tottenhamu zvítězili v posledním předvánočním duelu na hřišti Evertonu 6:2 a po čtvrté výhře v řadě si upevnili třetí místo v Premier League. Od druhého Manchesteru City je v tabulce po 18. kole dělí už jen dva body.

Jordan Pickford (vlevo) na kolenou. Inkasoval hned šest gólu. foto: ČTK/AP

Everton, který na výhru čeká už pět zápasů, poslal po 20 minutách hry do vedení Theo Walcott, hosté ale ještě během prvního poločasu otočili skóre na 3:1.

Everton - Tottenham 2:6

21. Walcott, 51. Sigurdsson - 27. a 61. Son Hung-min, 42. a 74. Kane, 35. Alli, 48. Eriksen

Postupně se trefili Son Hung-min, Dele Alli a Harry Kane. V úvodu druhého poločasu Tottenham ještě zvýšil, pak ale znovu vykřesal domácím naději gólem proti svému bývalému týmu Sigurdsson.

Son Hung-min a Kane ale komplikace nepřipustili a dalšími brankami stanovili skóre na konečných 6:2.

Kane si vylepšil střeleckou bilanci v sezoně na jedenáct gólů a v tabulce kanonýrů Premier League se dotáhl na druhého Muhammada Salaha z Liverpoolu. Pierre-Emerick Aubameyang z Arsenalu má ještě o jeden zásah víc.