Van Persie skóroval proti 'svému' Arsenalu

20:42
MANCHESTER - Fotbalisté Manchesteru United zdolali ve šlágru 10. kola anglické ligy Arsenal 2:1 a dostali se do čela tabulky. Úvodní brankou přispěl k porážce svého bývalého týmu už ve třetí minutě Nizozemec Robin van Persie, který do týmu Alexe Fergusona v létě přestoupil právě z Arsenalu. První místo neudržela Chelsea, která na hřišti Swansea remizovala 1:1 a na United ztrácí bod.

Robin van Persie v dresu Manchesteru United foto: Reuters

Nejlepší střelec posledního ročníku a bývalý kapitán Arsenalu Van Persie vstřelil klubu, za který nastupoval v předchozích osmi letech, branku už po 158 vteřinách. S centrem Rafaela si neporadil stoper Vermaelen a velkou chybou Van Persiemu desátou trefu za "Rudé ďábly" hodně usnadnil.

Těsně před přestávkou mohl zvýšit po ruce Cazorly kanonýr Rooney, svou penaltu ale poslal vedle pravé tyče. Sedmadvacetiletý útočník tak neproměnil již sedmý ze dvaceti pokutových kopů, které v anglické lize zahrával.

10. kolo anglické ligy

Manchester United - Arsenal 2:1 (3. Van Persie, 67. Evra - 90.+4 Cazorla), Fulham - Everton 2:2 (7. vlastní Howard, 90. Sidwell - 55. a 72. Fellaini), Norwich - Stoke 1:0 (44. Johnson), Sunderland - Aston Villa 0:1 (57. Agbonlahor), Swansea - Chelsea 1:1 (88. Hernández - 61. Moses), Tottenham - Wigan 0:1 (56. Watson), West Ham United - Manchester City 0:0.

Pětadvacet minut před koncem vytěsnil brankář Mannone další povedenou střelu Van Persieho, po následném rohu ale odcentroval Rooney a Evra vstřelil uklidňující branku na 2:0. Nápor hostům znemožnilo vyloučení Wilshera po druhé žluté kartě, snížit dokázali až v nastavení díky Cazorlovi a na výhru na Old Trafford čekají už devět duelů.

Chelsea se sice na hřišti velšského klubu ujala vedení v 61. minutě díky první brance letní posily Mosese, dvě minuty před koncem však přesně mířenou střelou k tyči nedal Čechovi šanci zakročit Hernández a srovnal. "Blues" tak po porážce s Manchesterem United z minulého kola zaznamenali druhou bodovou ztrátu za sebou.

Příležitost předstihnout Chelsea a bodově se držet svého městského rivala nevyužil Manchester City. Na hřišti West Hamu sice měl hlavně po poločase převahu, ale při remíze 0:0 to byl jeho londýnský soupeř, který vsítil branku, pravděpodobně chybně neuznanou. Hráči City zůstávají v lize jako jediní bez porážky, ale jsou třetí, o dva body za United a jeden za Chelsea.

Pětistý gól v Premier League sice zásluhou vlastní trefy Howarda oslavil Fulham, kvůli dvěma brankám záložníka Fellainiho ale nakonec remízu s Evertonem 2:2 zachraňoval až v poslední minutě. Liverpoolský tým využil překvapivé porážky Tottenhamu 0:1 s Wiganem a posunul se na čtvrté místo.

Sérii pěti ligových zápasů bez výhry přerušila Aston Villa a díky zásahu Agbonlahora vyhrála 1:0 nad Sunderlandem.