Vampola při své premiéře za Omsk vstřelil gól. Avangard vyhrál v Ufě

17:36
OMSK - Útočník Petr Vampola se uvedl v dresu Omsku gólem. Po přestupu z Čeljabinsku přispěl v Kontinentální hokejové lize svým zásahem po asistenci Jaromíra Jágra k výhře Avangardu 3:2 na ledě Ufy. Vítěznou branku dal Martin Škoula za přispění nejproduktivnějšího hráče Omsku Romana Červenky, který v utkání zaznamenal dvě přihrávky.

Útok složený z úřadujících mistrů světa Jágra, Červenky a Vampoly tak nasbíral v zápase čtyři kanadské body. Omsk vyhrál už pošesté za sebou a vévodí celé soutěži společně s Kazaní. Do vedení šla jako první Ufa, když v páté minutě potrestal už po deseti sekundách Škoulovo vyloučení Oleg Saprykin.

Tlak ale Omsku, především prvního útoku ve složení Červenka - Vampola - Jágr, sílil a hosté se o necelých šest minut později vyrovnali. Po přihrávce Červenky z druhé vlny pálil Denis Kuljaš a vyrovnal.

Druhý gól utkání padl už ve druhé dvacetiminutovce a opět do sítě Ufy. V útočném pásmu si půjčil kotouč Jaromír Jágr, vykroužil s ním až na modrou čáru a puk nastřelil do brankového prostoru, kde ho mimo dosah brankáře Ufy tečoval Petr Vampola, který tak ve své premiéře v dresu Omsku vstřelil branku. Za dalších deset minut po přihrávce Červenky využil přesilovku Škoula a Omsk rázem vedl 1:3.

Ufa si v závěru vytvořila tlak, ale dokázala pouze snížit. V Magnitogorsku se mezi střelce zapsal další mistr světa z Německa Tomáš Rolinek, který načal obrat domácího týmu v duelu s Chanty Mansijskem. Metallurg nakonec vyhrál 4:1.

Naopak gól Pavla Brendla nestačil k vítězství Nižněkamsku, i když na ledě Jekatěrinburgu třikrát vedl. Domácí vyhráli 4:3 v prodloužení, v němž rozhodl Alexandr Rjazancev po asistenci českého obránce Angela Krsteva, který si v zápase připsal dvě přihrávky.

Výsledky Kontinentální hokejové ligy:

Jekatěrinburg - Nižněkamsk 4:3 v prodl. (Krstev 0+2 - Brendl 1+0), Magnitogorsk - Chanty Mansijsk 4:1 (za domácí Rolinek 1+0), Ufa - Omsk 2:3 (za hosty Vampola a Škoula 1+0, Červenka 0+2, Jágr 0+1).