Vaidišovou i Berdycha čeká osmifinále

13:54
LONDÝN - Česká tenisová jednička Nicole Vaidišová zvládla dohrávku sobotního zápasu třetího kola s Victorií Azarenkovou a postoupila do osmifinále Wimbledonu. Stejně jako Vaidišová zvládl dohrávku i Tomáš Berdych. V duelu s Korejcem I Hjong-tchekem, přerušeném v druhé sadě, získal tento set ve zkrácené hře.

Nicole Vaidišová foto: ČTK

Do utkání s běloruskou tenistkou dnes Vaidišová vstoupila s vedením 1:0 na sety a za stavu 3:2 v druhé sadě. Vyhrála tři hry za sebou a stejně jako loni se dostala mezi nejlepších šestnáct.

O postup do čtvrtfinále bude bojovat s Francouzkou Amélií Mauresmovou. Obhájkyně titulu na posledních dvou grandslamových turnajích vypadla s Lucií Šafářovou a i na londýnské trávě se jí nyní do cesty postavila česká soupeřka.

"Samozřejmě je tady favoritkou, to se nedá zapírat. Tráva jí sedí a hraje na ní dobře, já ji jako oblíbený povrch nemám. Ale myslím si, že tam nejdu s tím, že nemám šanci," řekla česká fedcupová reprezentantka.

Vaidišová má s Mauresmovou bilanci vzájemných zápasů vyrovnanou 2:2 a vyhrála poslední dvě vzájemná utkání včetně loňského osmifinále Roland Garros. "Těším se na ten zápas, pro tyhle zápasy člověk hraje. Nejdu tam s tím, že si jdu jenom zahrát a zkusit, jak to dopadne. Vím, že ji můžu porazit. Myslím, že mám šanci vyhrát," dodala tenistka.

Berdych je v osmifinále díky tie-breku
Stejně jako loni postoupil Tomáš Berdych do čtvrtého kola Wimbledonu. Dnes dokončil Berdych svůj přerušený duel s Korejcem I Hjong-tchekem těsně před další herní přestávkou způsobenou deštěm. "Možná to nejpříjemnější je, že jsme to stihli dohrát," zavtipkoval po zápase.

Do třetí sady vstoupil český tenista výborně a vedl už 5:2, ale asijský soupeř vyhrál tři gamy za sebou a dotáhl sadu znovu do tie-breku. V něm byl opět úspěšnější Berdych.