Vaidišová vypadla

18:24
LONDÝN - Wimbledonské dvouhry už budou pokračovat bez českých tenistů. Poslední zástupkyně Nicole Vaidišová dnes vypadla ve čtvrtfinále, když prohrála 2:6, 7:5 a 1:6 s Číňankou Čeng Ťie.

Nicole Vadišová foto: ČTK

Číňanka do zápasu vstoupila s velkým nasazením a než se Vaidišová stačila rozkoukat, prohrála dvakrát své podání  a i první set. Druhý set  přinesl poněkud vyrovnanější hru, obě hráčky si sebraly podání. V koncovce se Vaidišová utrhla na 6:5 a následně vyhrála  podání a získala druhý set.

Třetí set přinesl obrázek podobný prvnímu setu s tím rozdílem, že zatímco v prvním Vaidišová Číňance nestačila, v třetím se její hra vyznačovala množstvím nevynucených chyb, které rozhodly zápas. V poslední hře dovolila vlastními chybami soupeřce tři mečboly, dva se jí povedlo sice odvrátit, ale třetí zakončila stylově do sítě a tím pro tento zápas symbolicky ukončila své singlové působení na letošním Wimbledonu.