Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Vaidišová si o finále French Open nezahraje

14:36
PAŘÍŽ - Nicole Vaidišová si nezopakuje loňský postup do semifinále French Open a jako poslední z českých tenistů ve dvouhrách z turnaje vypadla. Ve čtvrtfinále nestačila na Jelenu Jankovičovou ze Srbska a podlehla jí 3:6 a 5:7.

Nicole Vaidišové se čtvrtfinále French Open nepovedlo. foto: THOMAS COEX

Vaidišová se svojí přemožitelkou prohrála potřetí z posledních čtyř vzájemných zápasů. První set rozhodl jediný brejk. Osmnáctiletá Češka ztratila podání v šesté hře, a zatímco na začátku setu byly hry při podání Jankovičové vyrovnané, v koncovce si vítězka antukového turnaje v Římě svůj servis bezpečně pohlídala.

Zatímco Vaidišová se tradičně snažila prosadit agresivní hrou, běhavá Jankovičová vytrvale vracela všechny míče a čekala na chyby. Navíc se mohla opřít o první servis, jehož úspěšnost se po celý průběh zápasu pohybovala nad hranicí 70 procent.

Vaidišová své podání znovu ztratila v páté hře druhé sady, a když pak nevyužila vlastní šance na okamžité získání brejku zpátky, dvaadvacetiletá soupeřka za stavu 5:4 podávala na vítězství v zápase. V desáté hře ale česká tenistka zabojovala, vítězným returnem přímo na čáru odvrátila mečbol a vzápětí se jí podařilo srovnat na 5:5.

Následující vlastní podání však neudržela. Při brejkbolu zahrála bekhend do autu a Srbka dostala další šanci podávat na postup. Vaidišová sice dokázala odvrátit další tři mečboly, ale při celkově pátém už neuspěla a čtvrtfinále za hodinu a pětadvacet minut prohrála.

"Dnes to nebyl zápas, kdy by stačilo jen udržet míč ve hře. Musela jsem do těch míčů jít. Její druhý servis není tak silný. Je to její slabina, takže jsem do něj musela jít," popisovala Vaidišová svou strategii. Nakonec slavila úspěch trpělivá hra méně chybující tenistky.

Vaidišová tak nezopakovala loňský postup do semifinále, v němž naopak letos budou hned dvě srbské tenistky. Vedle Jankovičové totiž postoupila také Ana Ivanovičová, která vyřadila turnajovou trojku Světlanu Kuzněcovovou z Ruska.

"Jsem spokojená s tím, že jsem se zase dostala do rytmu, s tím, jak jsem hrála. Samozřejmě vždycky to může dopadnout líp, ale nedá se nic dělat, budu se snažit
připravit se na Wimbledon," řekla česká tenistka. Na londýnské trávě je jejím maximem čtvrté kolo z loňského roku.