Vaidišová opět zvítězila, Češky postupují

14:20
BRATISLAVA - Nicole Vaidišová získala pro české tenistky třetí bod a zpečetila tak vítězství na Slovensku. Češky mají tedy jistotu, že budou v červencové baráži bojovat o účast v elitní skupině Fed Cupu.

Nicole Vaidišová připsala potřebný bod foto: ČTK

Baráž se bude hrát 14. a 15. července, o soupeřkách rozhodne středeční los v Londýně.
Vaidišová vstoupila do zápasu excelentně a nechala zapomenout na sobotní výkon plný chyb. Získala prvních sedm míčů, rychle vyhrála své podání a při soupeřčině servisu se ujala vedení 40:0. Slovenská tenistka však zachytila tempo a druhá hra nakonec trvala dvacet minut, než ji pro sebe přece jen získala Vaidišová. Té se pak sice nedařilo při vlastním podání, které dvakrát ztratila, ale vynahradila to skvělými returny. Především díky nim
vyhrála všechny hry při servisu Hantuchové a úvodní set pro sebe získala v poměru 6:2.

Osmá hráčka světového žebříčku ve stejném herním projevu pokračovala i ve druhém setu. Hned v jeho druhé hře znovu získala servis soupeřky a přesná nátlaková hra jí vynesla vedení 3:0. Teprve na šestý pokus si Hantuchová dokázala udržet podání a snížila na 1:3, ale Vaidišová jí vzápětí při vlastním servisu nasázela tři esa.

Do té doby jednoznačný zápas pak zdramatizovaly nepřesné výroky čárových rozhodčích. Nejprve arbitři připravili Vaidišovou o brejk na 5:1, když těsně před jejím vítězným míčem chybně zahlásili aut Slovenky a výměna se musela opakovat, vzápětí to samé provedli na druhé straně. Obě hráčky byly viditelně rozhozené a vypjatou situaci lépe zvládala Hantuchová, které se podařilo vyrovnat na 4:4. Set se nakonec rozhodoval až ve zkrácené hře, v níž slovenská tenistka na rozdíl od české reprezentantky udržela nervy na uzdě a vyhrála 7:1.

Hantuchová v této fázi zápasu podávala výrazně lépe než v úvodním setu, přesto se ve třetí sadě Vaidišová dokázala dvakrát při jejím servisu prosadit. Nejprve odskočila o jeden brejk po třetím gamu, pak si v deváté hře vypracovala při podání soupeřky dva mečboly. Hned ten úvodní proměnila, když si výborným returnem připravila pozici a vydařeným zkrácením hry zápas ukončila. Hantuchové k odvrácení čtvrté porážky s Vaidišovou ve čtyřech vzájemných zápasech nepomohla ani přestávka na ošetření, kterou si vybrala kvůli zdravotním problémům.

Do poslední čtyřhry český kapitán Aleš Kodat pošle za rozhodnutého stavu místo Lucie Šafářové Barboru Záhlavovou-Strýcovou, ve slovenské nominaci zůstala Dominika Cibulková.