Diskuze

Čeští atleti jsou poprvé od roku 1991 bez medaile. Vadlejch skončil pátý, nečekaně vyhrál Grenaďan Peters

Senzačním vítězem soutěže oštěpařů se na mistrovství světa v Dauhá stal Anderson Peters z Grenady výkonem 86,89 metru. Jakub Vadlejch při obhajobě stříbrné medaile hodil 82,19 a obsadil páté místo.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

kluci selhali snad přidají

0 0
možnosti

Z českého hlediska propadák. Ani jedna medaile, toto se nestalo od roku 1991. Mezitím bylo 13 MS a 7 olympiád a vždy byly mediale, většinou i zlaté. Dvacet různých zemí získalo v Dauhá zlaté medaile, 43 různých zemí získalo aspoň jednu medaili, Česko mezi nimi není. Poslouchám alibi šéftrenéra, ale tváří v tvář těm 20 resp. 43 zemím, to není obhajitelné. Něco mjselo být špatně systematicky. Možná ta příprava na zářijový až říjnový termín. Spousta řečí o tom, jak se to špatný termín. Hloupost. Na MS padaly tak vynikající výkony, že to tento argument vyvrací. Všichni atleti měli sezónu stejně dlouhou. Navíc dříve se závodilo do pozdního podzimu (např. OH v Mexiku začínaly až v polovině října, česká atletika (v rámci ČSSR) přivezla i zlato Mileny Rezkové). Čili Češi buď nezvládli fázování dlouhé sezóny, nebo hrubě podcenili klimatické podmínky (které výkonům na stadionu, s výjimkou oštěpu, evidentně přály!), anebo podcenili rehabilitaci a zdravotní prevenci (příliš velká marodka). Výsledk