Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

V souboji ohrožených uspělo Kladno

18:27
KLADNO - Fotbalisté Kladna porazili v dnešním utkání 12. kola první ligy Slovácko 2:1. Souboj týmů z úplného chvostu tabulky přes hodinu ovládali domácí, ale ze své převahy vytěžili jen gól Veleby krátce před pauzou, za což je pak Slovácko potrestalo vyrovnávací trefou Vrány.

Slovácko zůstává na posledním místě s pěti body - ilustrační foto. foto: ČTK

Když už se zdálo, že hosté, kteří hráli posledních 17 minut bez vyloučeného Šuškavčeviče, vybojují remízu, přišel na hřiště střídající Kousal a při prvním dotyku s míčem zajistil Středočechům cenné tři body. Slovácko tak ztrácí na posledním místě na Zlín a Příbram již šest bodů.
SK Kladno - 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)
Branky: 37. Veleba, 90+1. Kousal - 65. Vrána. Rozhodčí: Douda - Filgas, Gallo. ŽK: Pončák, Radzinevičius - Róth, Kaspřák, Drobisz, Lysoněk, Šuškavčevič. ČK: 73. Šuškavčevič. Diváci: 3450.
Kladno: Kostolanský - Pončák, Killar, Šimůnek, Drozd - Kalina, Šelicha, Strnad (60. Gross), Čáp (90. Kousal) - Veleba (79. Kaciáň), Radzinevičius. Trenér: Koubek.
Slovácko: Drobisz - Kaspřák, Šimáček, Šuškavčevič, Lysoněk - Vozábal, Dragoun (46. Vrána), Bernardi, Görner (46. Racko) - Ivana, Róth (88. Malcharek). Trenér: Plíšek.

Jablonec zachránil remízu s Ostravou gólem z penalty
Fotbalisté Jablonce remizovali v dnešním duelu 12. kola doma s Baníkem Ostrava 1:1. Hosté se brzy ujali vedení první ligovou brankou osmnáctiletého Mičoly, Severočechům zajistil alespoň bod v závěru z penalty po ruce ostravského Besty Kučera. Jablonečtí tak protáhli
svoji sérii bez výhry proti Baníku již na jedenáct zápasů.
FK Jablonec - Baník Ostrava 1:1 (0:1)
Branky: 88. Kučera z pen. - 11. Mičola. Rozhodčí: Franěk - Pokorný, Tulinger. ŽK: Bystroň, Čoupek (oba Ostrava). Diváci: 2305.
Jablonec: Špit - Laciga (85. Valenta), Fukal, Kučera, Loučka - Baranek, Jindřišek, Klapka, Weber (70. Zábojník) - Lafata, Smíšek (66. Nulíček). Trenér: Rada.
Ostrava: Raška - Marek, Klimpl (46. Hoffmann), Besta, Čoupek - Rajtoral, Bystroň, Lukeš, Mičola - Varadi (85. Slončík), Střihavka (76. Magera). Trenér: Večeřa.

Olomouc poprvé bodovala venku
Fotbalisté Olomouce poprvé v letošní sezoně bodovali na hřišti soupeře. V dnešním utkání 12. kola první ligy remizovali v Příbrami 1:1, když střídající Vojtěch Schulmeister čtvrt hodiny před
koncem odpověděl na vedoucí gól domácího Polodny z prvního poločasu. Sigma dosud venku prohrála všech šest zápasů, až dnes se tak poprvé nevrátila domů s prázdnou.

Fotbalisté Olomouce v souboji se sousedem v tabulce Příbramí vůbec nezvládli vstup do utkání a málo chybělo k tomu, aby hned v úvodu ztratili všechny naděje na bodový zisk. U Litavky dopláceli hlavně na chatrnou defenzivu, kterou domácí dokázali přejít, kdy se jim zachtělo.

Už v druhé minutě při vyběhnutí minul míč gólman Vojáček, ale Škerle vzápětí zablokoval Huňovu ránu do opuštěné branky. Vojáček ale v dalších minutách nechal na svoji minelu zapomenout a hlavně díky němu v ofenzivě neškodní Hanáci drželi remízu.
FK Marila Příbram - SK Sigma Olomouc 1:1 (1:0)
Branky: 45. Polodna - 76. V. Schulmeister. Rozhodčí: Jílek - Chytil, Lhoták. ŽK: Hašek, Podrazký, Penner - Vojáček, Rýdel, Flachbart, Škerle, Hartig. Diváci: 2267.
Příbram: Pařízek - Podrazký, Navrátil, Mácha, Penner - Otepka, Hašek, Sviták, Šindelář (78. Leština) - Huňa (90. Pilík), Polodna (83. Vošahlík). Trenér: Barát.
Olomouc: Vojáček - Flachbart, R. Hubník, Škerle, Cléber - Janotka (75. Štěpán), Randa, Melinho, Rýdel (46. V. Schulmeister), Pulkert - Hartig (87. Kaščák). Trenér: Petržela.

Viktoria Plzeň - SIAD Most 1:1 (0:0)
Branky: 65. Fillo - 57. Pikl. Rozhodčí: Jech - Košec, Novák. ŽK: Šíma - Suchý, Krejčí. Diváci: 3037.
Plzeň: Daněk - V. Procházka, Müller, Rada, Šíma - Fillo, Trapp, R. Pilař (59. Borek), Limberský - Malár (30. M. Jarolím), Krbeček (84. Smejkal). Trenér: Levý.
Most: Vaniak - Martin Suchý, Hainault, J. Procházka, Krejčí- Jendruščák (69. Mendy), T. Pilař (76. Schut), Škoda, Pikl, Gašparík - Pešír (90. Brzezina). Trenér: Ščasný.