V posledních jedenácti kolech dostal jenom jednu branku, Juventus zatápí Neapoli

23:06
Florencie - Fotbalisté Juventusu zvítězili ve 24. kole italské ligy na hřišti Fiorentiny 2:0 a vedou tabulku o dva body před Neapolí. Po nepovedeném úvodu zachránili favorita v druhé půli Federico Bernardeschi a Gonzalo Higuaín.

Fotbalisté Juventusu slaví branku do sítě Fiorentiny. foto: ČTK

V 18. minutě se domácí fanoušci už těšili na penaltu, protože centr Benassiho trefil Chielliniho do natažené paže, avšak rozhodčí po poradě u videa nakonec nařízený pokutový kop odvolal. Benassi se totiž ještě před centrem ocitl v ofsajdu.

Před koncem prvního poločasu se zase Buffon marně natahoval po Diasově střele, jenže ta se za ním odrazila od tyče. A krátce po změně stran se favorizovaní hosté dostali do vedení, když se z přímého kopu trefil někdejší hráč Fiorentiny Bernardeschi.

Vyrovnat mohl střídající Théréau, ale Buffon mu šanci bleskovým vyběhnutím zmařil. V závěru pak po sólu pojistil tříbodový zisk turínského celku 14. gólem v ligové sezoně Higuaín.

Juventus, který usiluje o sedmý titul za sebou, dostal v posledních jedenácti kolech jen jeden gól a ztratil pouhé dva body. Neapol se nicméně může vrátit do čela Serie A po sobotním utkání proti Laziu.