9. února 2018 23:06 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

V posledních jedenácti kolech dostal jenom jednu branku, Juventus zatápí Neapoli

Fotbalisté Juventusu slaví branku do sítě Fiorentiny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalisté Juventusu slaví branku do sítě Fiorentiny. | foto: ČTK

Florencie Fotbalisté Juventusu zvítězili ve 24. kole italské ligy na hřišti Fiorentiny 2:0 a vedou tabulku o dva body před Neapolí. Po nepovedeném úvodu zachránili favorita v druhé půli Federico Bernardeschi a Gonzalo Higuaín.

V 18. minutě se domácí fanoušci už těšili na penaltu, protože centr Benassiho trefil Chielliniho do natažené paže, avšak rozhodčí po poradě u videa nakonec nařízený pokutový kop odvolal. Benassi se totiž ještě před centrem ocitl v ofsajdu.

Před koncem prvního poločasu se zase Buffon marně natahoval po Diasově střele, jenže ta se za ním odrazila od tyče. A krátce po změně stran se favorizovaní hosté dostali do vedení, když se z přímého kopu trefil někdejší hráč Fiorentiny Bernardeschi.

Vyrovnat mohl střídající Théréau, ale Buffon mu šanci bleskovým vyběhnutím zmařil. V závěru pak po sólu pojistil tříbodový zisk turínského celku 14. gólem v ligové sezoně Higuaín.

Juventus, který usiluje o sedmý titul za sebou, dostal v posledních jedenácti kolech jen jeden gól a ztratil pouhé dva body. Neapol se nicméně může vrátit do čela Serie A po sobotním utkání proti Laziu.

Hokejové finále: OSR-Německo 4:3pp
On-line reportáž ze šestnáctého soutěžního dne zimních olympijských her v Pchjongčchangu.
08:31
Poslední vítězkou zimních olympijských her v Pchjongčchangu je norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová. V závodě na 30 kilometrů klasickou technikou získala už osmé zlato, celkově patnáctou medaili a stala se nejúspěšnější sportovkyní historie zimních olympiád. S bilancí osmi zlatých, čtyř stříbrných a tří bronzových předstihla svého slavného krajana biatlonistu Oleho Einara Björndalena o dva bronzy.
08:27
Jen 56 vteřin zbývalo do vítězství německých hokejistů, obrovské olympijské senzace. Němci vedli nad Ruskem 3:2, navíc hráli přesilovku, favorit přesto dokázal vyrovnat - dokonce ve vlastním oslabení při hře bez brankáře! A byl to právě Nikita Gusev, kdo vykřesal pro Rusy naději, i když do té doby nebyli lepším týmem. Celé finále pak naopak rozhodla ruská přesilovka v prodloužení. Po vyloučení Patricka Reimera pálil nejprve do tyčky Ilja Kovalčuk, aby vzápětí Kirill Kaprizov odšpuntoval ruskou oslavu.