V NHL dali gól Voráček, Hertl a Vrána, Pastrňák dvakrát asistoval

7:52
New York - Útočník Jakub Voráček skóroval v NHL ve druhém utkání za sebou, ale hokejisté Philadelphie prohráli na ledě Bostonu 2:3. V dresu vítězů asistoval David Pastrňák u dvou branek včetně rozdílového gólu, který vstřelil 22 sekund před koncem třetí třetiny Brad Marchand. Tomáš Hertl zpečetil trefou do prázdné branky výhru San Jose 2:0 nad St. Louis. Jakub Vrána byl jediným střelcem Washingtonu, který podlehl na ledě Los Angeles 1:3.

Brad Marchand (vpravo) oslavuje gól společně s Davidem Pastrňákem. foto: ČTK

Voráček se prosadil už ve druhé minutě, kdy v přesilové hře otevřel skóre do odkryté branky po chytré přihrávce Nolana Patricka mezi bruslemi. Boston ale ještě v úvodní třetině dvěma góly překlopil vedení na svou stranu. Vyrovnávací trefa padla díky aktivitě Pastrňáka. Havířovský rodák obkroužil branku, a i když puk nepropasíroval u pravé tyčky za čáru, tak jeho práci dokončil Riley Nash.

Philadelphia smazala ztrátu v prostřední části v oslabení a celá akce začala u Radka Gudase. Český obránce získal u zadního mantinelu puk a založil přečíslení dva na jednoho, které zakončil gólem Jori Lehterä. Nerozhodný stav trval až do poslední minuty, v níž Pastrňák dorazil střelu Zdena Cháry od modré a vytvořil závar. Nejpohotověji zareagoval Marchand, který volný puk v brankovišti pohodlně doklepl.

Hertl korunoval při power play St. Louis šestnáctým zásahem v sezoně svou aktivitu v zápase, v němž vyslal nejvíce střel (5) ze všech hráčů. V úvodu třetí třetiny se za bezbrankového stavu ocitl na trestné lavici, ale hosté jeho vyloučení nepotrestali. Naopak San Jose početní výhodu využilo díky trefě Mikkela Boedkera a Hertl uzavřel v čase 59:45 skóre. Odchovanec pražské Slavie vstřelil gól po téměř měsíci, poté si připsal dvě asistence v osmi zápasech.

Vrána vyrovnal na začátku druhé třetiny pohotově na 1:1. Český útočník se po střele už ocitl za brankou, ale letící puk ještě stihl sklepnout ze vzduchu. V polovině zápasu Trevor Lewis strhl vedení opět na stranu Los Angeles, které přidalo třetí gól při power play. V obraně poraženého Washingtou nastoupil Jakub Jeřábek, který po výměně z Montrealu hrál v novém působišti teprve podruhé.

Tomáš Nosek přispěl jednou přihrávkou k výhře Vegas 4:0 v Detroitu. Po dvou brankách dali Alex Tuch a Cody Eakin, u jehož druhé trefy zaznamenal český útočník asistenci. Gólman Marc-Andre Fleury zneškodnil 28 střel a udržel potřetí v sezoně čisté konto.

Asistenci si připsal také David Kämpf, jehož střelu dorazil do sítě Patrick Sharp a dostal tím Chicago v první třetině do vedení 2:1. V dalším průběhu ale Carolina dvěma trefami otočila a vyhrála 3:2.