Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

V generálce na finále Ligy mistrů Dortmund s Bayernem remizovaly

20:35
BERLÍN - Fotbalisté Dortmundu a Bayernu Mnichov, kteří se 25. května utkají ve finále Ligy mistrů, remizovali ve vzájemném utkání ve 32. kole německé ligy 1:1. Leverkusen porazil Norimberk 2:0 a zajistil si přímý postup do Ligy mistrů, protože už nemůže přijít o třetí místo.

Fotbalista Bayernu Mnichov Thomas Müller (vlevo) a Felipe Santana z Borussie Dortmund foto: Reuters

Německá fotbalová liga - 32. kolo

Brémy - Hoffenheim 2:2 (2. Hunt z pen., 24. De Bruyne - 85. a 90. Schipplock)

Eintracht Frankfurt - Düsseldorf 3:1 (31. a 87. Meier, 50. Lakič - 78. Schahin)

Hannover - Mohuč 2:2 (36. Sobiech, 70. Diouf - 25. a 79. Müller)

Norimberk - Leverkusen 0:2 (26. Toprak, 62. Kiessling z pen.)

Stuttgart - Fürth 0:2 (51. vlastní Sakai, 89. Azemi)

Dortmund - Bayern Mnichov 1:1 (11. Grosskreutz - 23. Gomez)

Domácí Borussia vstoupila do zápasu s Bayernem lépe a v 11. minutě se dostala do vedení. Přetažený centr Jakuba Blaszczykowského dolétl až na Kevina Grosskreutze, který se trefil tvrdou ranou z úhlu. Bayern dostal ve venkovních utkáních teprve čtvrtý gól.  Ve 23. minutě se prakticky poprvé dostal k míči kanonýr Mario Gomez a hned z toho bylo vyrovnání. Německý útočník poslal hlavou k tyči centr Rafinhy z pravé strany. Bavorský celek měl od té doby více ze hry, do poločasu už ale žádný z týmů neskóroval.

V 59. minutě nařídil rozhodčí Peter Gagelmann přísnou penaltu za ruku Jéroma Boatenga, jenže nejlepší střelec soutěže Robert Lewandowski přízemní střelou brankáře Manuela Neuera nepřekonal. Vzápětí dostala Borussia další výhodu, když byl za faul loktem vyloučen po druhé žluté kartě obránce Rafinha, ale soupeře pod tlak nedostala.  Další branka už v Dortmundu nepadla a ligový mistr Bayern si udržel dvacetibodový náskok v čele soutěže. Prodloužil sice svou neporazitelnost na hřištích soupeřů, která trvá od prohry s Borussií loni v dubnu, ale přišel o jinou rekordní sérii: poprvé po čtrnácti zápasech a poprvé v roce 2013 totiž v bundeslize ztratil body.

Obránce Leverkusenu Michal Kadlec se na hřiště nedostal, útočník Norimberku Tomáš Pekhart nastoupil v 65. minutě, kdy už soupeř vedl 2:0. Ve 26. minutě totiž otevřel skóre stoper Ömer Toprak a ve druhém poločase se z penalty trefil Stefan Kiessling.  Německý kanonýr tak překonal rekord Ulfa Kirstena, když jako vůbec první útočník Bayeru v jedné sezoně nastřílel 23 bundesligových gólů. Na prvním místě střelecké tabulky dohnal Lewandowského z Dortmundu.

Düsseldorf bez stopera Martina Latky, kterého vyřadilo svalové zranění na noze, prohrál 1:3 ve Frankfurtu. V neděli tak budou hráči Fortuny držet palce Freiburgu, aby porazil Augsburg, protože ten jinak Düsseldorf odsune dvě kola před koncem na barážovou 16. příčku.  Opačné starosti má po vzájemném střetnutí bundesligových nováčků Frankfurt, který si pojistil pátou příčku a přiblížil se účasti v Evropské lize. Palce bude v neděli naopak držet Augsburgu, aby se nesnížil jeho čtyřbodový náskok na Freiburg.

Již téměř definitivně přišla o naděje na poháry Mohuč. Se Zdeňkem Pospěchem na místě pravého obránce vedla v Hannoveru od 25. minuty po gólu Nicolaie Müllera, ve 36. minutě ale srovnal po 68 sekundách na hřišti střídající Artur Sobiech. I přes početní nevýhodu svého týmu otočil skóre dvacet minut před koncem Mame Biram Diouf, avšak Müller devět minut nato srovnal na konečných 2:2.

Brémy bez obránce Theodora Gebre Selassieho ztratily dvougólový náskok a remizovaly 2:2 s předposledním Hoffenheimem. Do vedení je poslal již ve druhé minutě z penalty Aaron Hunt a ve 24. minutě zvýšil Kevin De Bruyne. Jenže za hosty se v posledních pěti minutách dvakrát trefil Sven Schipplock, takže oba týmy budou dál bojovat o setrvání v soutěži.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...