V duelu týmů s nejhorší formou zvítězily Pardubice, zlomily sérii 13 proher v řadě

21:01aktualizováno  23:09
PRAHA - Poslední kolo extraligy přineslo některé nečekané výsledky. Hokejisté Chomutova zvládli severočeské derby a Litvínov udolali 1:0. Opět až do konce hráli hokejisté Zlína, tentokráte jim obrovská touha po bodech zajistila jeden z půdy Karlových Varů.

Brněnský Peter Mueller se snaží proniknout boleslavskou obranou. foto: Patrik Uhlíř, MAFRA

Výsledky 30. kola extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - PSG Berani Zlín 4:3 po sam. náj. (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Šenkeřík (Flek, Gríger), 31. O. Beránek (R. Vlach), 47. M. Rohan (Lapšanský), rozhodující nájezd Skuhravý - 16. Freibergs (Lakatoš), 56. Řezníček (Lakatoš), 58. Freibergs (J. Ondráček).

HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka: 42. Duda.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávka: 15. Lev (O. Roman), 49. P. Zdráhal (Kucsera) - 33. Gulaš.

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Skalický (Kotvan, Vondrka), 60. D. Šťastný (Žejdl).

HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 31. Rousek (Pech, Jarůšek) - 4. Rolinek (Marosz, Cardwell), 37. Hovorka (Rolinek, Trončinský), 53. Hovorka (Rolinek).

Kdyby hokejistům Karlových Varů někdo necelých pět minut před koncem zápasu se Zlínem řekl, že si z utkání odnesou jen dva body, asi by mu nikdo nevěřil. Stav byl totiž 3:1 pro domácí Západočechy. Jenže moravský tým opět ukázal, že se nevzdává, a brankami Řezníčka a Freibergse dokázal srovnat stav utkání. Nakonec ale bonusový bod zůstal doma, jediným úspěšným exekutorem v nájezdech byl domácí veterán Skuhravý.

Severočeské derby hostil Litvínov, kam přijel Chomutov. Chemici začali dobře první třetinu, ale branku z tlaku nedokázali vytěžit. A svěřenci Vladimíra Růžičky trestali ve třetí třetině, přičemž už v té druhé nehráli špatně. Vítěznou branku si za Chomutov připsal Radek Duda, přičemž padla po odrazu od domácího Lukáše Válka.

Zápas o jednom gólu se hrál také v Brně. Nečekaně pro celou DRFG arenu jej ale vsítili hosté z Mladé Boleslavi, a to už v první třetině. Marně bušili hráči Komety do pevné hostující obrany, brankář Kantor držel spolehlivě. Domácím nepomohla ani nedisciplinovanost, během zápasu se na trestnou lavici poroučeli hned šestkrát, navíc domácí kapitán Čermák dostal osobní desetiminutový trest. Dílo dovršila branka Davida Šťastného, kterou pečetil výhru boleslavských hokejistů.

Těžký soupeř dorazil do Vítkovic. Plzeň v posledním kole vyprášila Spartu a brousila si zuby i na tým Jakuba Petra. Jenže ten se dostal do vedení už v první třetině díky Lvovi. Na tuto branku ve druhé části zareagovali Západočeši vyrovnáním z hole Gulaše, a hnali se za vedením, které jim ale zůstalo ukryto za brankářem Bartošákem. A když gól nedali hosté, museli se o něj postarat domácí, ale dostali se k tomu až ve třetí třetině, kdy vítěznou trefu zaznamenal Zdráhal.

Vítkovický Šimon Stránský v souboji s plzeňskou obranou.
Litvínovský Marek Baránek vlevo bojuje za brankou o puk s Jakubem Trefným

Zápas dvou týmů, které se utápějí v krizi, čekal pražskou O2 Arenu. Domácí Sparta vypadla z elitní desítky, Pardubice třináctkrát za sebou prohrály. Ale navzdory takto dlouhé sérii porážek se východočeský tým ujal díky Rolinkovi vedení. Marně se domácí fandové chytali za hlavu, ale branku dali jejich miláčci až ve druhé části.

Ale vyrovnaný stav vydržel jen šest minut, poté se hosté opět ujali vedení. A zmaru pro Spartu nebyl konec, když dostala branku ve vlastní přesilovce ve třetí třetině. Další přesilovka, tentokráte pětiminutová, také nepřinesla úspěch. I proto Pardubice ukončily hrozivou třináctizápasovou sérii porážek.