15. února 2010 9:17 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

V Českém domě už Sáblíková neplakala, dostala dort a premiérskou medaili

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Martina Sáblíková se zlatou medailí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martina Sáblíková se zlatou medailí | foto: ČTK

VANCOUVER Se zlatou olympijskou medailí na krku končila rychlobruslařka Martina Sáblíková svůj životní den. Vítězku závodu na 3000 metrů přivítal při oslavě v Českém domě ve Vancouveru dlouho trvající potlesk a cvakání fotoaparátů. Po uvítání dostala dort a medaili od premiéra Jana Fischera.

Dvaadvacetiletá hvězda oválů se smála od ucha k uchu, na rozdíl od momentů po závodě však už nebrečela dojetím. "Děkuji za to, že jste mi drželi palce. Vám všem patří můj dík," řekla Sáblíková hostům Českého olympijského výboru.

Přečtěte si, co se děje na olympiádě právě teď


Radost dal najevo i trenér Petr Novák. "Slíbili jsme, že získáme medaili a splnili jsme to. Česká výprava neodjede bez medaile a hlavně bez zlaté," uvedl Novák, který o tom, že vychová olympijskou medailistku, mluvil v televizi již jako spolukomentátor her v Naganu 1998. "Už se těším na to, jak ji budou představovat jako olympijskou vítězku," řekl.

Fischer si Sáblíkové váží ze všech nejvíc
Sáblíkové pogratuloval i premiér Fischer, jenž závod na oválu v Richmondu osobně sledoval. "Jsem rád, že jsem mohl být u toho. Už před olympiádou jsem říkal, že právě Martině Sáblíkové bych rád pogratuloval k úspěchu a že jí si vážím nejvíce ze všech. Někdy je dobré plnit si sny a tady se to povedlo," řekl Fischer, jenž předal rychlobruslařce na památku premiérskou medaili.

Sáblíková obdrží od Českého olympijského výboru prémii 1,5 milionu korun, v Českém domě dostala jako odměnu dort ve tvaru rychlobruslařského oválu.

ČTK, Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz