V čele neúplné tabulky je Mladá Boleslav, Zlín získal pouze bod

19:15
Fotbalisté Mladé Boleslavi se po neúplném 9. kole dostali na první příčku ePojištění.cz ligy. Dosavadní lídr ze Zlína odešel smírně ze souboje s Jabloncem. Remíza je ale pro zlínské fotbalisty ještě zlatá, sedm minut před koncem totiž prohrávali 0:2. Fotbalisté Slavie ve večerním zápase porazila Karvinou 1:0.

Utkání 9. kola první fotbalové ligy: Fastav Zlín - FK Jablonec, 1. října ve Zlíně. Zleva Mirzad Mehanović z Jablonce a Tomáš Janíček ze Zlína. foto: ČTK

Souboj Mladé Boleslavi s Duklou Praha moc fotbalové krásy nepřinesl. Mladoboleslavští se trápili, a tak se jediným výraznější událostí prvních osmdesáti minut stalo nastoupení Marka Matějovského, který se po osmi letech vrátil do boleslavského dresu.

Dukla měla šance, ty ale v drtivé většině případů končily mimo domácí branku. A tak přišel trest. V 84. minutě přiletěl do pokutového území Dukly centr, který nikým nehlídaný Stanislav Klobása hlavou poslal do sítě.

V utkání vedoucího týmu tabulky Zlína s Jabloncem zaujala dělovka Harise Harby devatenácté minutě, jenže brankář Hrubý střelu vyrazil do bezpečí. Druhá dělovka Harby do šibenice už v síti skončila. Jenže naneštěstí pro zlínské fotbalisty v té vlastní. Jablonec tak po první půli vedl 1:0.

Do druhé půle nastoupili domácí fotbalisté mnohem lépe, měli řadu šancí, jenže ke gólu to nevedlo. Branku ale vstřelil hostující Mihálik, který zvýšil na 2:0 z pohledu Jablonce. Jenže Zlín vstal z mrtvých.

Utkání 9. kola první fotbalové ligy: Fastav Zlín - FK Jablonec, 1. října ve...

Haris Harba se začal trefovat do správné branky, když nejprve sedm minut před koncem snížil, a v 87. minutě se vyrovnal. Zlín měl tlak, ale i když byl v nastavení vyloučen jablonecký Doležal po faulu na Jugase, vítěznou branku už fotbalisté Zlína vstřelit nestihli.

Příbram nutně potřebovala bodovat. Soupeř k tomu byl ideální, Slovácko z předchozích čtyř zápasů získalo jediný bod. V prvním poločase byla hra vyrovnaná. Příbram se dožadovala penalty v poslední minutě půle, jenže sudí Houdek hru rukou neviděl.

Ve druhém dějství se začalo na stadionu v Příbrami konečně něco dít, týmy začaly produkovat šance. Jenže chyběli střelci, kteří by jasné příležitosti proměňovali. A když domácí fotbalisté nezužitkovali závar před brankářem Hečou, hosté trestali. Střídající Tomáš Ťok poslal po dobré přihrávce od spoluhráče balón do sítě. Slovácko tak z Příbrami odváží tři body za výhru 1:0.

To fotbalisté Slavie šli do zápasu s Karvinou bez svého nejdražšího hráče. Gina van Kessela nechal trenér Šilhavý jen na tribuně, na lavičku pak usedl Mešanovič. A v prvním poločase Slavii střelec chyběl, všechny pokusy domácích totiž likvidoval zkušený brankář Laštůvka.

V 59. minutě nastoupil Mešanovič. A ač to nemá rád, tak opět potvrdil svou pověst výtečného žolíka. Třináct minut před koncem zápasu prokázal dobrý výběr místa v pokutovém území a v zakončení se nemýlil. V závěru šel do útoku i karvinský Laštůvka, vyrovnat se ale nepodařilo ani jemu. Domácí fotbalisté se tak bodově dotáhli na rivala z Letné.

Již v pátek prohrála Jihlava s Bohemians 1905 0:2.