Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Uzdravený Hertl bodoval proti Edmontonu, prohru ale neodvrátil

8:54
San Jose (USA) - Útočník Tomáš Hertl se vrátil po zranění do sestavy San Jose a asistoval u gólu, s týmem Sharks ale jediné úterní utkání NHL prohrál s Edmontonem 3:4 v prodloužení. Pětadvacetiletý český hokejista si udržel v této sezoně průměr bod na zápas, když si v 17 duelech připsal pět branek a dvanáct přihrávek.

Útočník Tomáš Hertl se vrátil po zranění do sestavy San Jose a asistoval u gólu. foto: Reuters

Hertl, jenž vynechal pět z předchozích sedmi duelů kvůli potížím v dolní části těla, asistoval u gólu na 3:2. Odchovanec pražské Slavie poslal puk do jízdy Loganu Couturemu, ten se kličkou zbavil obránce Adama Larssona a trefil horní roh branky.

Edmonton ale i potřetí vyrovnal a v prodloužení rozhodl v čase 60:51 Leon Draisaitl, který během večera zaznamenal stejně jako Connor McDavid gól a dvě přihrávky. Oba tak zařídili vítěznou premiéru trenérovi Kenu Hitchcockovi, jenž nahradil Todda McLellana.

V dresu San Jose si připsal Joe Thornton asistenci s číslem 1033 a v historické tabulce nahrávačů se vyrovnal na jedenácté příčce Mariovi Lemieuxovi.

Výsledky NHL

San Jose - Edmonton 3:4 v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 1. Donskoi, 11. Sörensen, 40. Couture (Hertl) - 9. McDavid, 22. Nugent-Hopkins, 44. Caggiula, 61. Draisaitl. Střely na branku: 25:23. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. McDavid, 3. Nugent-Hopkins (všichni Edmonton).