28. června 2010 16:07, aktualizováno  16:51 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Úžasné: Kvitová spláchla Wozniackou 6:2, 6:0 a je ve čtvrfinále Wimbledonu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Petra Kvitová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petra Kvitová. | foto: Reuters

LONDÝN V obrovské pohodě zatím hraje na nejslavnějším grandslamovém turnaji světa česká tenistka Petra Kvitová. Mladá fedcupová reprezentantka smetla z kurtu v osmifinále Wimbledonu třetí nasazenou Wozniackou 6:2, 6:0 a poprvé postoupila poprvé v kariéře do čtvrtfinále na grandslamu. Tam na ni čeká ve středu Kaia Kanepiová z Estonska.

Petra Kvitová.Tohle byla sprcha pro hvězdnou Dánku, kterou již dlouho nezažila. Možná, že ani v šatnách Wimbledonu by se jí takové nedostalo, jako zažila v parném dni na slavné londýnské trávě...

Dvacetiletý Češka o čtyři měsíce mladší dánskou tenisovou princeznu vypráskala z kurtu nevídaným stylem. Pět es, jedna dvojchyba, 11 nevynucených chyb a třiadvacet vítězných míčků proti pouhých 4 "winnerům" Wozniacké a 11 nevynuceným chybám.

Duel na kurtu číslo dvě trval 46 minut, než světová čtyřka padla pod náporem české soupeřky 2:6 a 0:6. A stejně sklesle, jak se často otáčela za ránami své soupeřky následně opustila wimbledonskou trávu.

Ani Kvitová se po životním úspěchu, kterým navázala na dvě čtvrtfinálové účasti z let 2007 a 2008 známější krajanky a dnes již bývalé tenistky Nicole Vaidišové, příliš neradovala - poděkovala divákům, svému týmu a zmizela do kabin.

Caroline Wozniacká.

Připravovat se na grandslamové čtvrtfinále, ve kterém ve středu narazí na Estonku Kanepiovou. Ta sice vyřadila 6:2 a 6:4 další Češku Zakopalovou, rozhodně ale nepatří mezi neporazitelné soupeřky. Šance na první české semifinále od časů Jany Novotné je skutečně obrovská, co říkáte?

ČEŠKY VE WIMBLEDONU - PONDĚLÍ

PETRA KVITOVÁ - CAROLINE WOZNIACKÁ (DÁN.-3.) 6:2, 6:0

Esa: 5:0, dvojchyby: 1:0, nevynucené chyby: 11:11, vítězné míče: 23:4, Celkem vyhraných gamů: 54:22, Čas: 46 minut.

KLÁRA ZAKOPALOVÁ - KANEI KANEPIOVÁ (EST.) 2:6, 4:6

Esa: 0:4, dvojchyby: 5:8, nevynucené chyby: 31:21, vítězné míče: 14:15, Celkem vyhraných gamů: 54:70, Čas: 75 minut.Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky