27. ledna 2011 22:09 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Už bych se chtěl soustředit jen na hokej, přeje si plzeňský Straka

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Martin Straka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Straka. | foto: ČTK

PLZEŇ Složité a těžké období v současnosti prožívá Martin Straka, ikona plzeňského hokeje. Kapitán Západočechů, který je zároveň generálním manažerem a spolumajitelem klubu, se snaží pomoci Indiánům potrestaným odpočtem 19 bodů za chybné registrace hráčů zpět na pozice zajišťující postup do play off, zároveň však musí řešit i problémy s nečekaným hlasováním dnes již bývalého ředitele Jana Svobody na valné hromadě Asociace profesionálních klubů ledního hokeje.

Svoboda se ve středu večer jako první zástupce Plzně nečekaně postavil na stranu klubů, které odhlasovaly pro Západočechy, Mladou Boleslav a Kladno tresty v podobě bodových odpočtů. Plzeň dnes předehrávala zápas 45. kola extraligy proti Vítkovicím a podle svých slov zejména psychicky unavený Straka musel po probdělé noci a řadě jednání v podvečer nastoupit na led.

Plzeň se prodrala na osmé místo! V předehrávce porazila Vítkovice 3:1 - REPORTÁŽ ZDE

"Soustředit se bylo maličko složitější. Nespalo se mi úplně nejlépe, ale kluci mi na ledě pomohli. Požádal jsem je o to a oni nechali na ledě duši. Děkuju jim za to, není to teď jednoduché. Čekají nás důležitá utkání, řekl jsem jim, že je to moje věc, že to musím sám vyřešit," řekl Straka novinářům po zápase, který Plzeň vyhrála 3:1.

Straka se na zisku tří bodů podílel dvěma asistencemi, v pohodě ale nebyl.

"To je vidět. Poslední dobou je toho docela dost. Jsme dost v novinách a už bych chtěl, aby to všechno skončilo. Je to o hokeji, o tom dostat se do play off. Neděláme to kvůli zákulisním bojům, to nikoho nezajímá. Všichni chtějí vidět výkon, pěkný hokej a hlavně play off," podotkl Straka, kterého prý ani na chvíli nenapadlo, že by dnes nenastoupil. "Jsem bojovník," řekl.

O odebrané body budeme bojovat dokonce, hlásí Straka
Plzeňský klub již v průběhu dne vydal oficiální prohlášení, že se s krokem Svobody neztotožňuje. "Od listopadu za něco bojujeme. Už jen to, že jsme tam nechali Boleslav samotnou, se mě osobně dotýká. Nelíbilo se mi to, budeme bojovat až do konce," uvedl Straka jasně. Zprávu o nečekaném výsledku hlasování se dozvěděl ve středu v noci poté, co dostal několik sms zpráv s otázkou, co se děje. "Byl jsem sám udivený. Těžko se mi spalo," přiznal.

Důvod, proč se Svoboda rozhodl hlasovat společně s dalšími dvanácti kluby, Straka zatím nezná. "Nevysvětlil to. Domluvili jsme se, že se sejdeme a že mi vysvětlí, co se stalo. Zatím jsme spolu mluvili jen chviličku," uvedl Straka. Mrzelo ho, že rozhodnutí ex-ředitele, který byl ve funkci teprve od začátku ledna, změnilo obraz klubu. "Byli jsme na něčem domluvení, najednou se to změnilo a vypadali jsme jako hlupáci," podotkl.

Složitou situaci Plzni ulehčuje skutečnost, že se dostala v tabulce zpět do desítky a drží se na pozicích zajišťujících účast v play off. "Hodně mi to pomáhá. Jak říkám, už bych chtěl klid. Tyhle zákulisní boje nepomáhají nikomu. Mně, klubu ani fanouškům, ani celé lize. Čeká nás posledních sedm utkání a vypadá to, že to bude boj až do konce. Do posledního zápasu," řekl Straka.

ČTK, Lidovky.cz
  • 0Diskuse


Tipsport extraliga - 52. kolo

4.3. Jihlava 3 : 0 Olomouc
4.3. Pardubice 1 : 3 Mountfield HK
4.3. Kometa Brno 4 : 0 Litvínov
4.3. Plzeň 3 : 2 Zlín
4.3. Mladá Boleslav 3 : 2np Třinec
4.3. Chomutov 4 : 2 Sparta Praha
4.3. Vítkovice 3 : 2pp Liberec

Tipsport extraliga

Tým Z V VP. PP. P S B
1. HC Škoda Plzeň 52 28 0 0 8 172:123 107
2. Mountfield HK 52 26 0 0 12 146:101 99
3. HC Oceláři Třinec 52 24 0 0 14 143:122 92
4. HC Vítkovice Ridera 52 26 0 0 16 157:119 92
5. HC Kometa Brno 52 23 0 0 14 148:121 90
6. HC Dynamo Pardubice 52 20 0 0 21 128:139 76