Útočník Vrána se v NHL odvděčil zařazením do elitní formace gólem

7:18
New York - Útočník Jakub Vrána se jako jediný český hráč zapsal v jedenácti utkáních sobotního programu NHL mezi střelce. Pražský rodák přispěl třetí trefou sezony k výhře Washingtonu 4:3 v Calgary po samostatných nájezdech. První zápas v ročníku odchytal uzdravený Michal Neuvirth, který inkasoval šestkrát z 22 střel, a s Philadelphií podlehl doma New Yorku Islanders 1:6.

Jakub Vrána při utkání s Calgary. foto: Reuters

Vrána nastoupil v elitní formaci po boku Alexandra Ovečkina a Jevgenije Kuzněcova, po jehož přihrávce otevřel střelou do odkryté branky skóre zápasu. První bod získal v dresu Washingtonu Dmitrij Jaškin, když asistoval a poté i clonil před brankou u gólu Matta Niskanena na 3:2.

NHL se příští rok má hrát v Praze. Česko do roku 2023 čeká pět duelů

Calgary, které chtělo odčinit debakl 1:9 od Pittsburghu, vyrovnalo v předposlední minutě, ale v nájezdech byli úspěšnější hosté. Bonusový bod vystřelil Washingtonu ve čtvrté sérii Nicklas Bäckström. V dresu domácích nastupoval Michael Frolík až ve čtvrté formaci a brankář David Rittich zůstal na střídačce.

Mrázka v NHL překonal Hertl, ale český gólman vychytal Carolině výhru

Třicetiletý Neuvirth se zranil koncem září v přípravném kempu a kvůli problémům s třísly byl od začátku sezony mimo hru. Ve středu jej vedení Flyers poslalo rozchytat se na farmu a test v AHL zvládl. Návrat do NHL ale českému gólmanovi zhořkl. Neuvirth už v prvních 25 minutách lovil puk ze sítě třikrát.

Po snížení Philadelphie inkasoval Neuvirth zbylé tři branky v rozmezí 49. až 52. minuty. Jeho spoluhráč Jakub Voráček byl u čtyř inkasovaných branek a při jeho vyloučení uzavřel skóre Anders Lee, který v zápase nasbíral čtyři body (1+3). Flyers prohráli potřetí za sebou s celkovým skóre 2:13.

Jakub Vrána oslavuje gól s Alexandrem Ovechkinem a Evgenyem Kuznetsovem při...
Jakub Vrána při utkání s Calgary.

New Jersey - Florida 3:2, Philadelphia - NY Islanders 1:6, Nashville - Edmonton 3:5, Calgary - Washington 3:4 po sam. nájezdech, Boston - Montreal 0:3, Vancouver - Pittsburgh 0:5, Columbus - Buffalo 5:4 v prodl., St. Louis - Chicago 7:3, Minnesota - Colorado 3:2, Arizona - Tampa Bay 7:1, Toronto - Winnipeg 3:2.