Útočník Hyka se v NHL poprvé trefil, skórovali i Nosek a Rutta

8:13
NEW YORK - Hokejový útočník Tomáš Hyka z Vegas ve třetím zápase v NHL v kariéře vstřelil svůj premiérový gól a byl zvolen třetí hvězdou pátečního souboje proti Vancouveru. Posedmé v sezoně se střelecky prosadil také jeho spoluhráč Tomáš Nosek a Golden Knights se po vítězství 6:3 vrátili do čela soutěže.

Las Vegas Golden Knights vs. Vancouver Canucks. foto: Reuters

Šestou trefu v ročníku si připsal obránce Jan Rutta, který výhru Chicaga 3:1 nad San Jose podpořil i asistencí.

Čtyřiadvacetiletý Hyka skóroval ve třetí minutě. Zadák Deryk Engelland vypálil od modré čáry a brankář Anders Nilsson vyrazil kotouč pouze před sebe. Mladoboleslavský rodák napoprvé gólmana ještě nepřekonal, puk ale propadl za Švédova záda a Hyka vytrval v důrazu, objel branku a doklepl ho do sítě.

Las Vegas Golden Knights vs. Vancouver Canucks.

Po vyrovnané první třetině (2:2) si domácí v prostředním dějství vypracovali tříbrankový náskok. V 39. minutě zvýšil na 5:2 pětadvacetiletý Nosek, který ujel v přečíslení dvou na jednoho a místo přihrávky zvolil střelu. Po třech bodech nasbírali útočníci Golden Knights William Karlsson (2+1) a Reilly Smith (0+3). Nováček z Nevady vystřídal na první místě v lize Tampu Bay.

Sedmadvacetiletý Rutta se střelecky prosadil v 26. minutě. Forvard Anthony Duclair na pravém kruhu vybídl najíždějícího českého spoluhráče ke střele, kterou ještě zblokoval útočník Melker Karlsson. Bývalý hráč Chomutova se ale ujal odraženého puku a z mezikruží překonal gólmana Martina Jonese.

Centr Nick Schmaltz si trefou na 2:0 zkraje závěrečné třetiny nadělil dárek k 22. narozeninám. Asistencí se podílel i na Ruttově brance a dočkal se ocenění pro největší hvězdu zápasu. Sharks vstřelili kontaktní gól, ale v poslední minutě přidal pojistku do prázdné branky při power play hostů střední útočník Arťom Anisimov. Rutta si díky nahrávce připsal druhý bod v zápase. Blackhawks uspěli ve třetím z posledních čtyř duelů.

Minnesota porazila New York Rangers v Madison Square Garden 4:1 a zvítězila potřetí za sebou. Na všech trefách se podíleli útočníci Mikael Granlund a Eric Staal, kteří zaznamenali shodně dvě branky a dvě přihrávky.

Skvělou formou se prezentuje úřadující šampion z posledních dvou let Pittsburgh. Z Caroliny si Penguins odvezli výhru 6:1 a přemožitele už nenašli v šesti utkáních po sobě. Třemi body k tomu přispěli útočníci Phil Kessel (2+1), Jevgenij Malkin a Jake Guentzel (oba 1+2).