5. dubna 2015 13:07 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Šílenství v Turecku. Na autobus fotbalistů Fenerbahce se střílelo

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Podle tureckých médií vystřelili útočníci na autobus několik ran a zranili... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podle tureckých médií vystřelili útočníci na autobus několik ran a zranili... | foto: Twitter - Daily News

FENERBAHCE Turečtí fanoušci jsou fotbaloví fanatici. Ozbrojený útok na autobus Fenerbahce, při kterém byl zraněn řidič, je však i na ně hodně. „Je to zvěrstvo,“ zní z klubu úřadujícího šampiona.

Fenerbahce v sobotu vyhrálo 5:1 na hřišti Rizesporu. Polepšilo si tak v boji o titul, o který se přetahuje s městskými rivaly Galatasarayem a Besiktasem.

Po utkání vyrazil tým domů, do Istanbulu. Nejdřív autobusem, který měl hráče i ostatní členy týmu odvézt z města Rize do osmdesát kilometrů vzdáleného Trabzonu, a tam přesednout na letadlo.

Jenomže než autobus dojel do cíle, napadli ho zatím neznámí útočníci. Ne kameny nebo světlicemi, na které už jsou fotbalisté v Turecku zvyklí, ale opravdovými zbraněmi. Podle tureckých médií vystřelili na autobus několik ran a zranili řidiče, který musel do nemocnice. Nikdo další zraněn nebyl.

„Nejdřív jsme si mysleli, že útočili kameny, ale poslední vyšetřování napovídá, že to opravdu byla kulka. Každopádně je brzy říkat jakékoliv závěry,“ uvedl Abdulcelil Oz, guvernér Trabzonu. „Vyšetřovatelé se domnívají, že kulka byla vystřelena z pušky.“

Na útok reagují i nejvyšší představitelé státu. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, mimochodem fanoušek právě Fenerbahce, apeloval na důkladné prošetření incidentu.

„Přijeli jsme hrát fotbal a tohle do něj nepatří,“ nechápal generální sekretář istanbulského klubu Mahmut Uslu. „Snaží se nás zastrašit, ale to se jim nepodaří. Naopak si ti útočníci udělali velkou ostudu.“

„Snaží se nás zastrašit, ale to se jim nepodaří.“

Mahmut Uslu, generální sekretář Fenerbahce

Hráči a zbytek týmu nakonec dorazili na letiště v policejních autech. A po přistání v Istanbulu je vítaly davy fanoušků.

Ilhan Eksioglu, manažer Fenerbahce, po návratu domů dodal: „Neexistuje nic, co na to říct. Je to zvěrstvo. Hanba těm, kteří tohle udělali. Tohle je poslední kapka - vždyť tady tekla krev. Dokud na nás házeli kameny, tak jsme byli zticha, ale tohle už je opravdu moc.“

  • 0Diskuse


Fotbalové soutěže

Premier League - 6. kolo

23.9. West Ham 13:30 Tottenham
23.9. Burnley 16:00 Huddersfield
23.9. Everton 16:00 Bournemouth
23.9. Man City 16:00 Crystal Palace
23.9. Southampton 16:00 Man United
23.9. Stoke 16:00 Chelsea
23.9. Swansea 16:00 Watford
23.9. Leicester 18:30 Liverpool
24.9. Brighton 17:00 Newcastle
25.9. Arsenal 21:00 West Bromwich

Premier League - 5. kolo

15.9. Bournemouth 2 : 1 Brighton
16.9. Crystal Palace 0 : 1 Southampton
16.9. Huddersfield 1 : 1 Leicester
16.9. Liverpool 1 : 1 Burnley
16.9. Newcastle 2 : 1 Stoke
16.9. Watford 0 : 6 Man City
16.9. West Bromwich 0 : 0 West Ham
16.9. Tottenham 0 : 0 Swansea
17.9. Chelsea 0 : 0 Arsenal
17.9. Man United 4 : 0 Everton

Premier League

Tým Z V R P S B
1. Manchester United FC 5 4 1 0 16:2 13
2. Manchester City FC 5 4 1 0 16:2 13
3. Chelsea FC 5 3 1 1 8:5 10
4. Newcastle United FC 5 3 0 2 6:4 9
5. Tottenham Hotspur FC 5 2 2 1 7:3 8
6. Huddersfield Town 5 2 2 1 5:3 8


REGISTRACE NA SERVERU LIDOVKY.CZ, NEVIDITELNÉM PSU A ČESKÉ POZICI

SMS Registrace

Diskuse LN jsou pouze pro diskutéry, kteří se vyjadřují slušně a neporušují zákon ani dobré mravy. Registrace je platná i pro servery Neviditelný pes a Česká pozice. více Přestupek znamená vyřazení Vašeho telefonního čísla z registrace a vyřazený diskutér se již nemůže přihlásit ani registrovat pod stejným tel. číslem. Chráníme tak naše čtenáře a otevíráme prostor pro kultivovanou diskusi.
Viz Pravidla diskusí. schovat

Jak postupovat

1. Zašlete SMS ve tvaru LIDOVKY REG na číslo 900 11 07. Cena SMS za registraci je 7 Kč. Přijde Vám potvrzující SMS s heslem.

2. Vyplňte fomulář, po odeslání registrace můžete ihned diskutovat

Tel. číslo = login,
formát "+420 xxx xxx xxx"
Kód ze SMS je rovněž heslo
Vaše příspěvky budou označeny Vaším jménem, např. K. Novák.
* Nepovinný.
Odesláním souhlasíte s Pravidly diskusí.

Najdete na Lidovky.cz