Nedávno z Liverpoolu utíkal. Teď Suárez s kapitánskou páskou září

6:00
LIVERPOOL - Kdo by si ještě před několika měsíci dokázal představit takový obrat? V létě chtěl fotbalista Luis Suárez z Liverpoolu za každou cenu prchnout, údajně zvažoval i žalobu. Teď? Proti Cardiffu nastoupil s kapitánskou páskou a znovu předvedl, v jaké je pohodě.

Luis Suarez . foto: Reuters

Stačí se podívat na tabulku nejlepších střelců anglické ligy: Suárez je první s 19 góly, druhý Agüero z Manchesteru City jich dal 13 a další v pořadí 9. A to liverpoolský kanonýr nemohl hrát prvních pět kol kvůli trestu!

K vítězství 3:1 nad Cardiffem dovedl svůj tým dvěma brankami a jednou asistencí. O jeho famózní formě vypovídá následující výčet, který obsahuje i nové rekordy:

• Šestadvacetiletý Uruguayec je prvním hráčem, jenž má po 17 kolech Premier League na kontě 19 gólů.
  • V historii této soutěže je také první, kdo dokázal dát dva góly v jednom utkání čtyřikrát za sebou.
  • Během jednoho měsíce nastřílel zatím deset gólů, dosavadní maximum bylo osm tref Marka Viduky z roku 2003.
  • Na jeden gól potřebuje v průměru 57 minut, tedy o dvacet minut méně než Cristiano Ronaldo z Realu Madrid. Lionel Messi ve své ohromující sezoně 2011/12 vstřelil gól průměrně každých 65 minut.

"Svou práci odvádí na velmi vysoké úrovni. Jeho úkolem je dávat i připravovat góly a pravidelně, týden co týden. A to dělá," těší liverpoolského trenéra Brendana Rodgerse. "Už ho trénuju nějakou dobu a myslím si, že má fotbal zabudovaný v mozku. Jeho schopnost předpovídat, kam půjde míč, je výjimečná."

Sám Suárez, jenž v pátek prodloužil se slavným klubem smlouvu, mluvil po nedělním utkání skromně.

"Z nového kontraktu mám radost, ale ještě se plně soustředím na zápasy. Odpovědnost leží na nás všech, musíme hrát týmově. Pak ani nezáleží na tom, kdo je kapitán. Tím jediným je ale Stevie," připomněl s respektem absenci Stevea Gerrarda.

V britském tisku se však opět začínají objevovat spekulace, že Suárez bude chtít z Liverpoolu přece jen odejít. Fanouškům "Reds" nezbývá než věřit, že jsou to fámy.